یک گروه «احوازی» می‌گوید خطوط لوله نفت در جنوب ایران را منفجر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گروه استقلال طلب اهوازی، امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای، از انفجار دو لوله انتقال نفت در اطراف شهرهای عمیدیه و دیلم در جنوب ایران خبر داد.

سایت «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» با صدور اطلاعیه گفته که گردانهای «شهید محی الدین ال ناصر» شاخه نظامی این جنبش بامداد امروز سه شنبه 3 ژانویه 2017 طی دو عملیات هم زمان دو خط لوله انتقال نفت در اطراف شهرهای عمیدیه (امیدیه) و الدلمون (دیلم) را هدف قرار داد و خسارت سنگینی به آن وارد کرد.

بر اساس این گزارش، در این دو حادثه خطوط انتقال نفت در اطراف شهر امیدیه (عمیدیه) که نفت میدان مارون را به شرکت نفت و گاز "اغاجاری" منتقل می کند هدف قرار داد است.

این بیانیه افزود که «گروه دیگری از مبارزان شاخه نظامی جنبش خطوط انتقال نفت میان شهرهای گناوه و بندر دیلم را منفجر کردند» و به گفته آن انتقال نفت به جزیره خارک به صورت کامل متوقف کردند.

سایت «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» امروز سه شنبه در این زمینه ویدیویی را در پخش کرده است و می گوید این ویدیو مربوط به یکی از دو انفجار است.

هنوز هیچ منبع مستقلی این انفجار را تایید نکرده است. همچنین راسانه ها یا مقامات ایرانی نیز این خبر را نفی یا تایید نکرده اند.

«حرکه النضال لتحریر الاحواز» یا همان «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» یک تشکیلات اهوازی است که هدف خود را «استقلال این خطه نفت خیز اعلام کرده که ایران آن را اشتغال کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید