آرش صادقی با مرخصی همسرش از زندان پس از ۷۱ روز اعتصاب غذایش را شکست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آرش صادقی، زندانی سیاسی، با مرخصی همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی از زندان، اعتصاب غذای خود را پس از ۷۱ روز شکست.

به گزارش رسانه‌های ایران، مقام‌های قضایی برای گلرخ ایرایی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین کرده بودند که پس از سپردن این وثیقه خانم ابراهیمی از زندان مرخص شده است.

گلرخ ایرایی به جرم توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام به شش سال زندان محکوم شده است. به گفته فعالان حقوق بشری یکی از مستندات اتهامی او نوشتن داستانی منتشرنشده درباره سنگسار بوده است.

پس از از انتقال گلرخ ایرایی به زندان، آرش صادقی، همسر او که ۱۹ سال محکومیت خود را در اوین می‌گذراند، در اعتراض به حکم زندان گلرخ ابراهیمی ایرایی اعتصاب غذا کرد.

پیش از این سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن مقام‌های قضایی ایرانی به تاخیر و فردافکنی در آزاد کردن آرش صادقی و گلرخ ایرایی، خواستار آن شده تا آن‌ها «دست از بازی با جان» آرش صادقی بردارند.

«عفو بین‌الملل» در بیانیه‌ خود یادآوری کرده است که آرش صادقی، در اعتراض به ادامه حبس همسرش، بیش از دو ماه است که در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می‌برد: «در حالی‌که اعضای خانواده‌اش می‌گویند او خون بالا می‌آورد و با مشکلات عمده قلب، کلیه و دستگاه تنفسی و گوارش روبه‌رو است».

این سازمان مدافع حقوق بشر با تاکید بر لزوم آزادی فوری آرش صادقی، خواستار دسترسی او به مرکز درمانی تخصصی، مطابق با معیارهای پزشکی و مستقل شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید