ویدیو.. تجمع برای حمایت از زندانیان سیاسى در اعتصاب غذا مقابل زندان اوین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ده‌ها تن از فعالان و شهروندان در مقابل زندان اوین تهران در همبستگی با آرش صادقی و دیگر زندانیان که اعتصاب غذا کرده‌اند صبح روز دوشنبه ۲ ژانویه تجمع کردند.

علاوه بر آرش صادقی که در هفتادویکمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برد، علی شریعتی نیز دیگر زندانی سیاسی است که شمار روزهای اعتصاب غذای او از ۶۰ روز عبور کرده است.

در روزهای اخیر، کاربران شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها توییت با دو هشتگ #SaveArash و #SaveAli با خواست آزادی و نجات جان آرش صادقی و علی شریعتی منتشر کرده‌اند.

از صبح دوشنبه پیش از ساعت ۹، بستگان، دوستان و آشنایان آرش صادقی و همسرش گلرخ ایریایی، به منظور حمایت از آن‌ها و درخواست آزادیشان، روبروی زندان اوین تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن عکس‌های آرش و گلرخ خواهان آزادی هرچه سریع‌تر این دو و سایر زندانیان سیاسی شدند.

آرش صادقی که خود به ۱۹ سال حبس محکوم شده، بیش از ۷۰ روز است که در اعتراض به اجرای حکم شش سال حبس همسرش، گلرخ ایرایی در اعتصاب غذا به سر می‌برد. او با وجود تغییر قرار بازداشت همسرش به وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی گفته که تا زمانی که صدای او را از خارج از زندان نشنود به اعتصابش ادامه خواهد داد.

گزارش‌هاى منتشر شده حاکى است که ماموران امنیتى نیز در خیابان‌های منتهی به زندان اوین، سعی در پراکندن جمعیت دارند اما جمعیت رو به افزایش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید