ضرب و شتم گورخوابان توسط ماموران پس از انتشار گزارشی درباره آن‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت روزنامه قانون چاپ تهران از ضرب و شتم گور خواب‌های شهر نصیر آباد شهرستان شهریار پس از انتشار پس از انتشار گزارش درباره آن‌ها در روزنامه شهروند خبر داد.

در این گزارش آمده است: «بازهم به‌جای حل مسئله صورت مسئله را پاک کردند، پس از انتشار گزارشی در روزنامه شهروند درباره گورخواب‌های شهرنصیر‌آباد شهرستان شهریار، مسئولان این شهرستان دریک طرح ضربتی صبح امروز (چهارشنبه ۲۸ دسامبر) با ضرب و شتم این کارتن‌خواب‌ها اقدام به بیرون راندن آن‌ها از این گورستان کردند. نکته جالب توجه اینجاست شهرباغستان که گورستان نصیرآباد در آن واقع شده است؛ دارای بیشترین کمپ‌های ترک اعتیاد در استان تهران است».

به‌ گزارش خبرنگار قانون، صبح چهارشنبه بسیاری از خبرنگاران و انجمن‌های خیریه برای رسیدگی به‌وضعیت این کارتن‌خواب‌ها به گورستان نصیرآباد مراجعه کردند که با گورستانی خالی مواجه شدند. پس از جست‌وجو‌های فراوان تنها یکی از این کارتن‌خواب‌ها را پیدا کردند که او نیز با ترس و دلهره به خبرنگاران و انجمن‌های خیریه گفت: «ن‌هایمان بگذارید صبح زود یکسری از مسئولان آمدند و ما را با کتک بیرون کردند، الان همین گور را برای خوابیدن نداریم.»

این کارتن‌خواب‌ها پس بیرون رانده شدن از گورستان به خانه‌ نیمه‌کاره‌ای در‌‌ همان حوالی پناه برده‌اند.

روزنامه شهروند در این وضعیت این گور خواب‌ها نوشته بود: «ماهی می‌شود که سرما کارتن‌خواب‌ها را بر آن داشته تا اطراف و درون گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار ساکن شوند. عده‌ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان، در منطقه بلوک‌زنی و زیر کانال در چادر زندگی می‌کنند. در درون گورستان، ۳۰۰ گور از پیش آماده وجود دارد که ۵۰ کارتن‌خواب دست کم ۲۰ گور را اشغال کرده‌اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی می‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید