تمجید روحانی از تظاهرات «۹ دی» علیه جنبش سبز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، از تظاهرات ۳۰ دسامبر ۲۰۰۹ که در تهران علیه اعتراض‌های صورت گرفته پس از انتخابات جنجال برانگیز ریاست جمهوری آن سال که به «جنبش سبز» شهرت یافت برگزار شد، تمجید کرد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، حسن روحانی چهارشنبه ۲۸ دسامبر در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت در تهران، گفت: «شما دیدید مردم احساس کردند به امام حسین توهینی شده، در ۹ دی چه کردند؟ ۹ دی (۳۰ دسامبر) به خاطر عشق ملت ایران به امام حسین بود. باز نرویم از این استفاده جناحی کنیم».

وی تصریح کرد: «۹ دی یک حرکت بزرگ مردم برای دفاع از امام حسین، خاندان رسالت، حق، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و مسیر حق بود. مربوط به این جناح و آن جناح این دسته و آن دسته نبود. مردم حس کردند و به آن‌ها خبر رسید در روز عاشورا یک کارهایی صورت گرفته؛ ‌ توهین به امام حسین و روز عاشورا را کسی نمی‌تواند تحمل کند».

صولگرایان ایران به اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۹، «فتنه» می‌گویند. پس از انتخابات اصلاح طلبان که می‌گفتند تقلب گسترده و سازماندهی شده روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب اعتراض‌ها ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشت‌گاه‌ها و صد‌ها زندانی بود.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات سل ۲۰۰۹، بیش از ۵ سال است که در حبس خانگی به سر می‌برند.
سخنان روحانی در حالی مطرح می‌شود که اصلاح طلبان، حامی او در انتخابات ریاست جمهوری بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید