شیخ مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش برخی سایت‌های ایرانی شیخ مهدی کروبی یکی از رهبران جنبش سبز و دبیرکل حزب اعتماد ملی که در حصر خانگی به سر می‌برد از مقام خود در این حزب استعفا داده است.

به گزارش سایت سهندنامه، حسین کروبی امروز دوشنبه با اعلام این مطلب گفت: در دیداری که امروز با پدرم داشتم، ایشان با توجه به مسائلی که در این چند روزه پیش آمده و به دلیل محدودیت‌هایی که داشتند، برای حفظ انسجام در حزب اعتماد ملی و جریان اصلاحات تصمیم به استعفا از دبیرکلی حزب اعتماد ملی گرفتند.

وی ادامه داد: برداشت پدرم این بود که با توجه به اینکه مشخص نیست حصر چه زمانی پایان خواهد یافت و نبود ایشان موجب بروز اختلاف سلیقه در حزب شده است، بهترین کار برای حفظ انسجام و اتحاد در حزب اعتماد ملی، استعفا از این سمت است تا دبیرکلی که بتواند انسجام را حفظ کند، انتخاب شود.

حزب اعتماد ملی یکی از احزاب اصلاح‌طلب فعال در ایران علیرغم در حصر بودن بنیانگزار آن مهدی کروبی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

کروبی در انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۴) و به دنبال کناره‌گیری از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز، حزب اعتماد ملی را تأسیس کرد.

رئیس اسبق مجلس شورای ایران معتقد بود در آن انتخابات که وی نیز یکی از کاندیداهای آن بود، تقلب صورته گرفته و موجب حذف وی از انتخابات شده است. با این همه مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان (و قبل از آن رییس سازمان میراث فرهنگی) و سید کامل تقوی نژاد رییس سازمان امور مالیاتی ایران از اعضای این حزب در دولت حسن روحانی هستند.

در پی اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۸) که کروبی نیز یکی از نامزدهای آن بود شمار زیادی از اعضای حزب اعتماد ملی از جمله محمد داوری، مصطفی اخوان، جواد حق شناس، باقر اسکویی، محمد صادق جوادی حصار، زهره آشتیانی، فیاض زاهد،صالح دلدم، سید ابراهیم امینی و هنگامه شهیدی ادستگیر شدند.

هم چنین مهدی کروبی مؤسس و دبیرکل مستعفی این حزب پس از اعتراضات جنبش سبز در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حبس خانگی به سر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم