پنج تن از مهاجمان به سفارت سعودى در تهران به حكم حبس خود اعتراض كردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پنج تن از متمهمان به هجوم به به سفارت پادشاهى عربى سعودى در تهران که به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند، به حکم صادره از سوی شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کارکنان دولت اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری‌هاى ايران، مصطفی شعبانی وکیل چند تن از متهمان در اظهاراتى گفته " از مجموع ۲۰ متهم این پرونده، آن دسته از افرادی که تبرئه شدند یا حکم به حبس تعلیقی گرفتند، اعتراض نکردند و پنج نفر که به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند، به رأی دادگاه اعتراض کردند".

شعبانى گفته هنوز به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده زیرا حکم یکی از متهمان به صورت غیابی صادر شده بود که آن فرد تقاضای واخواهی کرد و باید تعیین تکیلف شود”.

به گفته شعبانی، جلسه رسیدگی به واخواهی این متهم، ۲۹ آذر برگزار شد و طی روزهای آینده دادگاه تصمیم خود را اعلام می‌کند.

پيشتر ، منابع نزديک به "جنبش سبز" در ايران فایل صوتی جديدى حاوى مكالمات «حسن کردمیهن» آمر و سازماندهی کننده حمله به سفارت سعودى در تهران، منتشر كردند كه نشان مى‌دهد او طبق آنچه که در يكى از مكالمات تلفنى‌اش اظهار كرده، تشويق و هدايت حمله به سفارت و آتش زدن و غارت اموال و اسناد سفارت را با "چراغ سبز دولت و نظام" انجاد داده و همراهى نيروى انتظامى و عدم ممانعت مهاجمان هم به همين دليل بوده است.

در فايل صوتى منتشر شده در كانال تلگرامى سايت "آمد نيوز"، كرد ميهن خطاب به اعضاى «مؤسسه نور معرفت» كه يک "گروه فشار" متشكل از تعدادى از بسيجيان تندرو است، مى‌گويد كه مدارک سفارت را در مقابل پول براى او بياورند و ساختمان سفارت را آتش بزنند.

او از هجوم‌كنندگان مى‌خواهد كه پيغام‌های‌اش را بعد از مطالعه پاک کنند و هيچ كدام از پيغام‌هاى مكتوب و صوتى را جايى منتشر نكنند. سپس از آنان مى‌خواهد تا چند روزی با ماشین‌ها تردد نکنند زيرا ممكن است پلاک‌هايشان برداشته شود.

آمر حمله به سفارت سعودى در تهران، موضوع را "حیثیت اسلام و مسلمین " عنوان كرده و در فايل صوتى فاش شده مى‌گويد: "من دارم به عنوان حسن کردمیهن عرض می‌کنم اگر به خاطر این موضوع کشته بشم، زندان برم، واقعا علاقه‌مندم."

كانال تلگرامى سايت "آمد نيوز" در گزارش خود تاكيد كرده كه "سردار محمدباقر قالیباف شهردار تهران، به عنوان بزرگترین حامی حمله به سفارت عربستان سعودی پشت پرده جریان تجهیز این نیروها برای حمله به سفارت عربستان قرار دارد".

در این فایل صوتی که از مجموع چندین فایل صوتی در «تلگرام» به دست آمده و در ادیت به هم چسبیده شده، «حسن کردمیهن» مسئولین کشور را به همراهی با معترضین و نشان دادن چراغ سبز توسط دولت و نیروی انتظامی معرفی می‌کند و بارها عنوان می‌کند که «اسناد سفارت عربستان» را خریداری می‌کند و از مهاجمان می‌خواهد که ساختمان سفارت را به آتش بکشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید