اعلام موجودیت یک تشکل جدید اصولگرا در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از شخصیت‌های اصولگرای ایرانی که عمدتا نزدیک به علی خامنه‌ای رهبر این کشور هستند، با تاسیس تشکلی جدید در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری، به نظر می‌رسد در پی معرفی نامزدی برای رقابت با حسن روحانی

خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران گزارش داد که اعضای مؤسس تشکل که «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» نام دارد، یکشنبه ۲۵ دسامبر با حضور در مجموعه سرچشمه تهران و در جمع خبرنگاران با قرائت بیانیه‌ای رسماً اعلام موجودیت کردند.

محمد حسن رحیمیان که به عنوان رئیس این جبهه معرفی شده گفته با انتقاد غیر مستقیم از دولت روحانی گفته است: «نظام اجرایی ما همواره ناتوان بوده که مشکلات جامعه را برطرف کند و برخی از کارگزاران نظام از مردم فاصله گرفته و به سوی تجمل و ثروت اندوزی رفته بودند».

رحیمیان با تاکید بر اینکه مردم ایران امروز گرفتار مسائل اشتغال و معیشت و نیازهای اولیه زندگی هستند، اظهار داشت: «این‌ها خواب را از چشم رهبر انقلاب ربوده است».

این اظهارات نشان می‌دهد که این تشکل سیاسی جدید، در صدد معرفی یا حمایت از نامزد جدیدی برای انتخابات ریاست جمهوری در مقابل حسن روحانی است.

بر اساس این گزارش، هیئت مؤسس «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» به‌ ریاست محمد حسین رحیمیان تشکیل شده و اعضای آن یحیی آل‌اسحاق، مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی، نادر طالب‌زاده و خانم مرضیه وحید دستجردی معرفی شده‌اند.

در بخشی از بیانیه این جبهه تأکید شده است: «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که عنوان این حرکت مردمی و خیزش عمومی است، در نخستین گام به تشکیل «مجمع مردمی نیروهای انقلاب» همت خواهد گماشت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید