پدافند هوایی ارتش ایران یک هلیشات را در نزدیکى منزل رهبر ایران سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فروند هواپیماى کوچک بدون سرنشین که در نزدیکى منزل رهبر ایران در وسط تهران پرواز مى‌کرد توسط سامانه‌های پدافند هوایی ارتش ایران منهدم شد.

به گزارش خبرگزارى "ایلنا"، قرارگاه پدافند هوایی "خاتم الانبیاء" وابسته به ارتش ایران در بیانیه‌اى اعلام کرد "صبح امروز یک فروند پرنده که بدون هماهنگی اقدام به پرواز بر فراز شهر تهران کرده بود مورد اصابت سامانه‌های پدافندی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش قرار گرفت."

طبق این بیانیه "پس از بررسی‌های به عمل آمده این پرنده یک فروند کواد کوپتر بود که معمولا برای مصارف فیلم‌برداری و عکاسی مورد استفاده قرار گرفته و در پرواز فوق نیز در جهت ساخت یک مستند مورد استفاده قرار گرفته بود".

خبرگزارى "تسنیم" نیز از معاون امنیتی استانداری تهران نقل کرده که "شی مورد هدف قرار گرفته در آسمان تهران امنیتی نبوده و یک هلیشات متعلق به سازمان صدا و سیما بوده است."

محسن همدانی معاون امنیتی استانداری تهران، درباره انهدام یک پهپاد در آسمان تهران، گفت: آن شی پهپاد نبوده، بلکه یک هلیشات متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی افزود: این هلیشات به دلیل پرواز در منطقه ممنوعه تهران توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت.

معاون امنیتی استانداری تهران تصریح کرد: طبق قوانین و دستورالعمل، این هلیشات مورد هدف قرار گرفته و موضوع نیز امنیتی نبوده است.

همدانی با بیان اینکه احتمالا هلیشات برای تهیه یک برنامه تلویزیونی به پرواز درآمده بود، خاطرنشان کرد: به هر حال منطقه خیابان جمهوری جزو مناطق ممنوعه پرواز به حساب می‌آید و دوستان صداوسیما نیز بی‌دقتی کرده‌اند که با هوشیاری و بدون اینکه مسامحه‌ای در آن خصوص باشد، آن شی مورد هدف قرار گرفت."

وی با بیان اینکه لاشه آن شی نیز تاکنون پیدا نشده است، تصریح کرد: این شی یک شی کوچکی بوده و پیدا کردن آن سخت است و موضوع نیز همانگونه که گفتم اصلا امنیتی نبوده و قرارگاه ثارالله تهران نیز پیگیر ماجراست."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید