واردات نفت هند از ایران کاهش و از سعودی و عراق افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر نسبت به ماه پیش از آن ۱۹ درصد کاهش نشان می‌دهد، در حالی که واردات هند از دو کشور پادشاهی سعودی و عراق در این ماه افزایش یافته است. هند سومین وارد کننده عمده نفت در جهان است.

به گزارش رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر بطور متوسط روزانه ۶۲۰ هزار بشکه بود، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن به ۷۶۵ هزار بشکه رسید، که بالاترین میزان واردات روزانه هند از ایران است. واردات هند از ایران در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵، فقط ۱۳۸ هزار بشکه در روز بود.

کاهش واردات هند در ماه نوامبر پیش از آن روی داد که کشورهای عضو اوپک تصمیم به کاهش تولید برای بالا بردن قیمت نفت گرفتند. اوپک در پایان ماه نوامبر به یک توافق مهم برای کاهش تولید کشورهای عضو دست یافت.

واردات نفت هند از ایران در یازده ماه سال ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از دو برابر شده و از ۲۰۶ هزار به ۴۶۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

واردات نفتی هند در سال ۲۰۱۶ بطور متوسط ۴.۲۸ میلیون بشکه نفت در روز بوده که نسبت به واردات ۳.۹۸ میلیون بشکه‌ای سال قبل از آن ۷.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. سهم ایران از واردات نفتی هند در سال جاری ۱۲.۵ درصد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید