نرخ دلار در ایران از مرز ۴ هزار تومان گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نرخ دلار در بازار ارز ایران از صبح چهارشنبه ۲۱ دسامبر با ادامه مدار صعودی از مرز ۴ هزار تومان گذشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی، صرافی‌های خیابان فردوسی تهران درحالی روز کاری خود را آغاز کردند که مدار قیمتی دلار مانند روزهای گذشته صعودی بود.

دلار که از صبح چهارشنبه روند صعودی خود را ادامه داد، رکورد قیمتی ۴ هزار تومان را هم شکست. صرافی‌ها در برخی از خیابان‌های تهران از جمله خیابان فردوسی که یکی از مراکز اصلی خرید و فروش ارز است، قیمت ۴ هزار تومان را برای دلا نوشته‌اند.

نرخ فروش پوند انگلیس هم‌اکنون ۴۹۶۰ تومان، یورو ۴۹۴۵ تومان و درهم امارات متحده عربی ۱۱۲۰ تومان روی تابلوی صرافی‌های تهران درج شده است.

هنوز دلایلی روشن درباره روند رو به افزایش قیمت دلار در ایران اعلام نشده است. با وجود اینکه قیمت جهانی دلار به ویژه پس از افزایش نرخ سود بانکی در آمریکا، روندی صعودی یافت، اما با توجه به اینکه این روند در ایران سرعت بیشتری دارد، برخی تحلیلگران پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دلیل این پدیده می‌دانند؛ زیرا نگرانی‌هایی از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران توسط ترامپ و جمهوری خواهان مطرح شده است به ویژه اینکه اخیرا لایحه تحریم‌های غیر هسته‌ای علیه ایران در کنگره آمریکا مطرح شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید