کشته شدن یک افسر سپاه در انفجار خودرویی در سراوان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران با صدرو بیانیه اى ازکشته شدن یک افسر و زخمى شدن یک عضو دیگر سپاه پاسداران در انفجار یک خودرو د درگیری با یک گروه مسلح مخالف جمهوری اسلامی در شهرستان سراوان خبر داده است.

سایت «باشگاه خبرنگاران جوان» وابسته به صدا و سیمای ایران، به نقل از روابط عمومی سپاه، گزارش داده که طی عملیاتی، نیروهای لشکر 41 ثارالله در منطقه مرزی سراوان با یک گروه مخالف «موفق به فراری دادن» این گروه به خارج از مرزهای ایران شدند.

به گزارش رسانه هاى داخلى ایران، نیروهای سپاه به منظور بازرسی های بیشتر در منطقه حضور پیدا کردند و در عملیاتی انتحاری اتومبیل به جا مانده با استفاده از ریموت منفجر شده و ستوان یکم پاسدار حسن جزینی‌زاده یکی از اعضای گردان بیت المقدس لشکر 41 ثارالله، کشته و یکی دیگر از پاسداران مجروح شد که وضعیت مناسبی ندارد.

این اولین بار نیست که منطقه سراوان شاهد درگیری های خونین بین سپاه پاسداران و گروههاى مسلح بلوچى ماندد «جیش‌العدل» بوده است. روز یکشنبه، ۲۱ آذر، نیز بر اثر انفجار یک تله انفجاری در منطقه «کوهک» در سراوان دو نفر از نیروهای مهندسی سپاه پاسداران مجروح شده بودند.

حکومت جمهوری اسلامی از گروه های مسلح مانند «جیش العدل» که عملیاتى سپاه پاسداران در بلوچستان انجام مى دهد به عنوان «گروه های معاند» یاد می کند. این گروه ها مى گویند که براى رفع تبعیض قومى ومذهبى علیه بلوچها واهل سنت در ایران به «مبارزه مسلحانه» روى آورده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size