بی خبری از وضعیت دو هنرمند آبادانی و خرمشهری (محمره) پس از چند روز بازداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسن موسوی و رئوف دلفی، دو هنرمند ساکن آبادان روز سه شنبه 13 دسامبر توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده اند اما از نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن موسوی ملقب به «سید خون»، روزنامه نگار منتقد و بازیگر تئاتر و همچنین رئوف دلفی، هنرمند شاعر و عضو انجمن شعر آبادان، از روز سه شنبه 13 دسامبر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

یک منبع نزدیک به این دو هنرمند با اعلام این خبر گفته است: «از محل نگهداری، نهاد بازداشت کننده و اتهامات احتمالی آنان اطلاعی از دست نیست. فقط می دانیم بازداشت شده اند».

این منبع مطلع در مورد فعالیت های این دو هنرمند، افزود: «فعالیت آنها هنری و انتقادی بود مثل نوشتن شعر و امثالهم در فضای مجازی».

رئوف دلفی، شاعر و بازیگر سابقه همکاری با انجمن سینمای جوان آبادان، انجمن شعر آبادان و انجمن نمایش این شهر را دارد. او در چند فیلم از جمله مستند «خواب‌های فرانسوی» ایفای نقش کرده است.

حسن موسوی، شاعر و روزنامه‌نگار ساکن خرمشهر (محمره) علاوه بر انتشار شعر در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی، سابقه همکاری با هفته‌نامه یادگاری و هفته‌نامه گویش در کارنامه خود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید