دو محموله صنایع نفتی ایران در بریتانیا رفع توقیف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

داریوش امیرسرداری گودرزی معاون مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از رفع توقیف و آزادسازی دو محموله توربین‌های نفتی ایران توسط یک شرکت بریتانیایی خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود به زودی این دو دستگاه توربین وارد ایران شود.

به گزارش خبرگزاری مهر داریوش امیرسرداری گودرزی درباره جزئیات رفع توقیف و آزادسازی دو محوله توربین های صنعت نفت کشور در بریتانیا، گفت: پـیش از اعمال تحریم ها، دو دستگاه توربین یکی از مراکز انتقال نفت ایران برای انجام تعمیرات به انگلیس منتقل شده بود».

اشاره این مقام مسئول ایرانی، به تحریم هایی است که به خاطر برنامه هسته ای ایران، علیه این کشور اعمال شده بود.

ژوئیه سال گذشته، تهران و گروه 1+5 به توافقی دست یافت که برپایه آن، با محدود شدن فعالیت های هسته ای ایران، تحریم هایی که به خاطر این برنامه علیه این کشور اعمال شده، لغو می شود.

معاون مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با تاکید بر اینکه با لغو تحریم ها، مذاکرات با این شرکت بریتانیایی برای آزادسازی توربین های نفتی آغاز شد، تصریح کرد: «اخیرا با توافق انجام شده این دو دستگاه توربین های انتقال نفت وارد ایران خواهد شد و عملا رفع توقیف شده است».

این مقام مسئول در خصوص زمان بندی ورود توربین‌های نفتی به کشور هم توضیح داد: «اخیرا با این شرکت انگلیسی به توافق رسیده و پیش بینی می شود در مدت زمان یک تا دو ماه آینده این دو دستگاه توربین نفتی وارد کشور شود».

در همین حال علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت و معاون وزیر نفت ایران هم اخیرا با اشاره به آزادسازی بخشی از پول‌های گازی بلوکه‌ شده این کشور در بریتانیا اعلام کرده است: «به زودی بخش باقی‌مانده این پول هم، از سوی شرکت بریتیش پترولیوم به طور کامل آزاد می‌شود».

همزمان با آزادسازی محموله توربین‌های مراکز انتقال نفت ایران در بریتانیا، اخیرا برخی از کالا و تجهیزات فازهای در دست ساخت پارس جنوبی هم توسط شرکت‌های آسیایی و اروپایی رفع توقیف شده است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید