حاکم شرع کردستان ایران خواستار عذرخواهی حسن روحانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن امینی مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان ایران طی نامه ای به حسن روحانی رئيس جمهور این کشور اظهارات وی در نشست با جمعی از علمای اهل سنت ایران را «توهین آمیز» خوانده و خواستار عذرخواهی او از اهل سنت شد.

به گزارش سایت خبرنگاران آزاد کردستان، حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان در پی دیدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با جمعی از علما و اندیشمندان اهل سنّت ضمن اعتراض به سخنان وی اظهار داشت: «عدم استفاده از اهل سنت در پست های کلیدی را عدم شایستگی و بی لیاقتی اهل سنّت و اقوام به حساب آوردید، و در حضور جمعی از خود آنان در بخشی از سخنانتان فرمودید: مبنای ما مبنای شایسته سالاریست و «همواره تأکید کرده ام… که اساس ما بر مبنای ویژگی ها و مشخصات یک شخصیّته. شایسته سالاری برای ما باید اصل باشد».

مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان ایران افزود: «بخش دیگری، به هنگام بیان استفاده از اهل سنّت، اظهار داشتید: گفته‌ام همه‌ وزرا افراد شایسته را بیارند، فرماندار، معاون استاندار، مدیرکلّ ها».

وی سپس خطاب به روحانی گفت: «جناب آقای رئیس جمهور! اگر این دو بخش از بیانات جنابعالی کنار هم قرار داده شود معنی و مفهومی جز این می‌تواند داشته باشد: که اهل سنّت شایستگی پست‌های بالاتر از اینها را ندارند(!؟) که صد البته در عمل نیز این باور شما و دیگر مسئولین رده بالای کشور نشان داده شده است، وگرنه چرا در مدّت ۳۸ سال عمر حکومت جمهوری اسلامی ایران و چهار سال ریاست جمهوری جنابعالی یک نفر از اهل سنّت به عنوان معاون رئیس جمهور، وزیر یکی از وزارتخانه‌ها، استاندار، رئیس یکی از پست‌های بالای ارتشی، سپاهی، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، دانشگاه، سفیر در یکی از کشورهای اسلامی منصوب و بکار گرفته نشده است!!؟»

امینی در ادامه نامه خود خطاب به روحانی اظهار داشت: «یا به خلاف آنچه شما فرمودید، شایستگی برای این پست‌ها مطرح و موردنظر نمی‌باشد، یا به باور جنابعالی و سایر مسئولین این مملکت در میان اهل سنّت فردی لایق و شایسته‌ این پست‌ها وجود نداشته و ندارد(!) آیا بیان چنین مطلبی در حضور کسانی از علمای دینی اهل سنّت و نمایندگان آنان در مجلس، توهین به حضّار و سایر اهل سنت و اقوام ایرانی نخواهد بود؟! در حالی که همه میدانیم علاوه بر صدها تن دیگر از اهل سنت ایران، در بین مخاطبان مستقیم شما نیز، بودند شخصیّت ها و کسانی که اگر خودشان را ضایع نکنند! لیاقت رهبری مملکت و اداره‌ هر پستی از پست‌های این کشور را دارند. این نوع پذیرایی! از مهمان، به خلاف عرف اسلامی و ایرانی می‌باشد»

مفتی و حاکم شرع مردمی کردستان در پایان از روحانی خواست غذرخواهی کند و افزود: «از جنابعالی انتظار می‌رود به خاطر این بیانات توهین آمیز، از اهل سنّت ایران عذرخواهی نمائید، که این اقدام شجاعانه و متداول در غیر مملکت ما! موجب تعالی و محبوبیت‌تان خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید