سايت محسن رضايى روسيه را به دخالت در انتخاب رئيس جمهورى آينده ايران متهم كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سايت «تابناک» وابسته به محسن رضايى دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ايران، نسبت به دخالت روسيه در انتخابات آينده رياست جمهورى در ايران هشدار داد.

اين سايت در گزارشى فاش كرده كه برخى از جريانات سياسى داخل ايران از «اطلاعات سرویس اطلاعاتی روسیه در تعیین کاندیدای ریاست جمهوری در ایران و یا در انتخاب او» استفاده مى كنند.

در اين گزارش آمده است : «در روزهای اخیر و به دنبال طرح مجادلاتی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، دو اتفاق در عرصه سیاسی ایران و خارج از ایران، اتفاق افتاد که گمانه زنی هایی را مبنی بر تمایل روسیه بر تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران تقویت کرد».

بنا به اين گزارش «نخستین اتفاق مربوط به مطلبی بود که یکی از فعالان اصولگرا در اینستاگرام شخصی اش نوشت و در آن مطلب ادعا کرد که پوتین به مقامات عالی رتبه ایران اطلاع داده که یکی از شخصیت های عالی دولت روحانی، عنصر اطلاعاتی آمریکاست».

اما دومین اتفاق، طبق گزارش «تابناک»، انتشار تحلیل یک تحلیلگر روسی در یکی از پایگاه های خبری- تحلیلی منطقه درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران بود؛ تحلیلی که در آن تحلیلگر روس به صراحت از انتخاب افرادی از یک جناح خاص سیاسی حمایت کرده و آنان را افرادی از جناحی دیگر ترجیح داده بود.

از نظر اين وبسايت انعكاس دهنده ديدگاههاى محسن رضايى دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ايران، روسیه و شخص پوتین قصد تاثير بر تحولات داخلى ايران تا حدود انتخاب رئيس جمهورى آيند ايران هستند.

اين ادعاى سايت «تابناک» در حالى مطرح مى شود كه مقامات دو كشور رابطه روسيه وايران را استراتژیک قلمداد مي كنند.

اما بسيارى از ناظران مى گويند كه تهران دنباله روى موسكو در سياستهاى منطقه اى شده است و مخصوصا در موضوع مداخله دو كشور در سوريه نيروهاى نظامى ايران و شبه نظاميان وابسته به سپاه پاسداران عملا به پياده نظام روسها مبدل شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید