بازداشت 2 زن خبرنگار و فعال محیط زیست در اعتراضات مردم خرمشهر (محمره) عليه انتقال آب كارون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان هاى حقوق بشرى گزارش داده اند كه راحیل موسوى عكاس و روزنامه نگار و رقیه جعفرى فعال محیط زیست، در تجمع اعتراضى مردم محمره (خرمشهر) علیه انتقال آب كارون روز پنجشبه 9 دسامبر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند و تا كنون خبرى از سونوشت و محل نگهداری شان در دست نیست.

به گزارش سازمان حقوق بشر اهواز، این بازداشت ها به دنبال تظاهرات مردم اهواز و خرمشهر (محمره) علیه مصوبه محرمانه انتقال آب کارون به استانهای اصفهان وکرمان و شدت گرفتن اعتراضات مدنی در عموم استان ، رخ داده است.

بنا به این گزارش «در راستای محکومیت این اقدام غیر قانونى و تبعیض آمیز دولت روحانى (رئیس جمهوری ایران) عده ای از فعالان فرهنگی واجتماعی وسیاسی محمره (خرمشهر) روز پنجشبه با تجمع در کنار پل قدیم شهر همگام با مردم استان اعتراض وانزجار خود را از اینگونه اقدامات مخرب وتفرقه افکنانه دولت اعلام کردند».

در بیانیه سازمان حقوق بشر اهواز آمده است كه «در این تجمع عده ای از شرکت کنندگان از جمله ماموران امنیتى دوربین خانم موسوى را به زور از او مصادره كرده كه با مقاومت وى دست راستش نیز به شدت آسیب دیده و او را به زور وارد ماشین نیروهاى اطلاعات كرده و هنوز از محل بازداشت وى خبرى در دست نیست».

رقیه جعفری فعال محیط زیست
رقیه جعفری فعال محیط زیست

این سازمان افزوده است: «همچنین خانم رقیه جعفری على رغم تهدیدات فرماندار و نیروهای امنیتی و دیگر فشارهای مقامات دولتی اعتراض خود و شهروندان محمره را پلاكاردى علیه نامه دولت روحانی برافراشت، كه به بازداشت و پرونده سازی امنیتی علیه وی منتهی شد. او روز پنجشنبه توسط نیروهای اطلاعاتی طی این اعتراضات ،بازداشت و در حال سپری كردن روز چهارم در اداره اطلاعات خرمشهر می باشد».

سازمان حقوق بشر اهواز ضمن محكوم كردن این بازداشتهاى خودسرانه و سركوب اعتراضات مردمى خواستار آزادى فورى و بى قید شرط دو خانم شده است.

تظاهرات علیه انتقال آب کارون
تظاهرات علیه انتقال آب کارون

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size