فرمانده جدید بسیج سران جنبش سبز را " نجس سیاسی" توصیف کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌هاى اصلاح‌طلب به تعیین فرمانده جديد نیروهای بسيج ايران، سرتيپ غلام‌حسین غیب‌پرور، از سوى على خامنه‌اى رهبر اين کشور واكنش نشان داده، اظهارات دو سال پیش او را كه در آن با هجوم به سران جنبش سبز آنان را "نجس سياسى" توصيف كرده بود، باز نشر كردند.

به گزارش سايت "تقاطع"، غلام‌حسین غیب‌پرور که ۱۱ سال سابقه‌ی فرماندهی سپاه "فجر" فارس و یک سال فرماندهی سپاه "امام‌حسین" را بر عهده داشته، جزو آن گروه از فرماندهان سپاه پاسداران ایران به شمار می‌رود که تندترین مواضع را نسبت به "جنبش سبز" اتخاذ کرده است.

او از جمله دو سال قبل در آذرماه ۱۳۹۳، در سخنانی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر در بازداشت خانگی "جنبش سبز" را "نجس سیاسی" خوانده و گفته بود "سران فتنه با آب زمزم هم تطهیر نمی‌شوند مگر این‌که از ساحت ملت ایران عذرخواهی کنند".

اصولگراین تندرو نزدیک به رهبر ایران اعتراضات خونین سال 2009 میلادی به "تقلب" در انتخابات ریاست جمهوری به سود احمدی نژاد را فتنه می‌نامند و رهبران معترضان را "سران فتنه" توصیف می‌کنند.

غیب‌پرور در دی‌ماه ۱۳۹۴ نیز در سخنرانی دیگری، کسانی را که شعار "نه غزه نه لبنان؛ جانم فدای ایران، سر دادند، "دروغگوترین افراد مملکت" دانست و گفت: "ما سران فتنه را خائن می‌دانیم و مردم هم از گناه بزرگ این فتنه‌گران نمی‌گذرند."

این فرمانده سپاه در همان سخنرانی اظهار داشت که "با حضور عشایر در صحنه، دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و تا زمانی که عشایر در میدان حضور دارند جای هیچ نگرانی نیست".

على خامنه‌اى رهبر نظام در ايران چهارشنبه 7 دسامبر، محمدرضا نقدی را از فرماندهی سازمان شبه‌نظامی "بسیج" برکنار و غلام‌حسین غیب‌پرور، فرمانده سابق سپاه استان فارس را به جای او منصوب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید