انتقاد شدید از مسائل غیراخلاقی در فوتبال ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک عضو سابق کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران، ضمن انتقاد از وضعیت اخلاقی موجود در ورزش ایران، از شکایت ده نوجوان فوتبالیست از سرپرست یک تیم فوتبال، به دلیل مسائل غیراخلاقی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ پیمان ادیبی که به همراه هوشنگ نصیرزاده، در یک مناظره درباره مسائل اخلاقی فوتبال در رادیو ورزش حضور داشت، گفت: "در زمانی که ما بودیم، بیش از ده نوجوان از سرپرست یک تیم فوتبال شکایت کردند برای بلایی که سرشان آورده است اما ما ابزار قانونی برای برخورد با این آدم را نداشتیم. مردم بچه‌های‌شان را به پشتوانه فدراسیون فوتبال می‌فرستند به باشگاه رسمی، کمیته اخلاق باید بتواند به این مسائل رسیدگی کند . باید یک مربی و سرپرست صلاحیت اخلاقی داشته باشد."

در روزهای گذشته نیز، مسعود شجاعی بازیکن و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از در گفت‌وگو با رسانه‌ها از تجاوز به کودکان کار، خشونت علیه زنان، تخلفات مالی و اخلاقی در فوتبال، بدرفتاری با مهاجرین و فساد در رسانه‌ها به صراحت انتقاد کرده بود.

شجاعی گفت: "به اندازه فساد مالی، فساد اخلاقی هم وجود دارد. البته این را بگویم وقتی می گویم "فوتبال" روی بازیکن و زمین بازی تمرکز نکنید. حرف من شامل رسانه‌ها، مالک باشگاه‌ها، مربی، بازیکن و شامل تمام مجموعه‌ها می‌شود و زمانی که می‌گویم "فساد" شامل کل مجموعه می‌شود نه یک فرد. ما فرد سالم هم داریم که به خوبی کارش را انجام می‌دهد ولی سیستم فاسد است. من دوست دارم در مورد همه چیز بیشتر صحبت کنم، ولی می‌دانم که "مسعود شجاعی" حذف خواهد شد. چون در این سیستم فاسد، نفر را حذف می‌کنند، باید مجموعه پشت این موضع باشد تا صدایمان شنیده شود."

خبرگزاری تسنیم از احضار مسعود شجاعی به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، به دلیل این مصاحبه خبر داد.

در زمینه روابط غیراخلاقی با کودکان در ایران، چندی پیش نیز، سعید طوسی قاری قرآن بیت رهبر ایران و کارشناس شورای عالی قرآن، به دلیل تجاوز به 10 تا 19 پسر نوجوانی شد که نزد او قرائت می‌آموخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید