هم‌زمان با سفر دو مقام روس به ایران.. کرملین: پوتین برای خامنه‌ای نامه فرستاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دمتری پیسکوف سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) تایید کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور، برای علی خامنه ای رهبر ایران، نامه ارسال کرده است.

خبرگزاری ایتارتاس روسیه با اعلام این خبر نوشت که پیسکوف درباره ماهیت این نامه توضیحی نداده است.

ساعاتی پیش از پیسکوف ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نیز با اشاره به سفر الکساندر لاورنتیف، نماینده ولادیمیر پوتین در امور سوریه به تهران تأیید کرد که که این مقام روس، حامل پیام پوتین برای رهبران ایران بوده است.

او اضافه کرده که فرستاده ولادیمیر پوتین، در سطوح عالی دیدارهایی با مقام‌های ایرانی داشته و سفرش «در پاسخ به تماس تلفنی رئیس‌جمهور ایران، با آقای پوتین» انجام گرفته است.

قاسمی همچنین گفت که نماینده پوتین در دیدارهایش با مقام‌های ایرانی، مطالبی را در حوزه مسائل دوجانبه، منطقه و به ویژه سوریه مطرح و پاسخ‌هایی را دریافت کرده است».

از سویی میخائیل بوگدانوف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه به منظور رایزنی با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران در خصوص آخرین تحولات سوریه وارد تهران شد.

به گزارش خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، میخائیل بوگدانوف به منظور رایزنی با حسین جابری‌انصاری وارد تهران شد.
گفت‌وگو در خصوص آخرین تحولات سوریه و خاورمیانه محور رایزنی‌های بوگدانف و جابری‌انصاری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید