برای سومین بار در 10 روز گذشته آتش به جان قطاری در ایران افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه سریال حوادث قطارهای مسافربری در ایران، یک قطار دیگر که مسافران را بین شهرهای مشهد و شیراز جابجا می‌کرد، در ایستگاه اصفهان دچار حریق شد.

به گزارش خبرگزاری فارس صبح امروز ‌95/9/15 قطار مسافری مشهد-شیراز که برای تجدید جواز در ایستگاه اصفهان توقف کرده بود، دچار حریق شد. پس از توقف این قطار یکی از ماموران بازرسی‌ فنی ایستگاه اصفهان متوجه ‌آتش‌سوزی در واگن مولد قطار مذکور شده و تلاش می‌کنند بلافاصله با انفصال واگن مولد برق، از نفوذ آتش به دیگر واگن‌ها جلوگیری شود.

علیرغم حجم آتش‌سوزی، در این حادثه به هیچ یک از مسافران و ماموران فنی آسیب ندیدند. پس از یک ساعت امداد‌رسانی، شعله‌های آتش مهار و با جایگزینی دیزل زیمنس جهت تامین برق واگن‌ها قطار به حرکت خود ادامه می‌دهد.

غفور راستین، مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان نیز درباره اینکه آیا این حادثه مصدومی داشته یا خیر، به خبرگزاری تسنیم گفت: «هیچ امدادخواهی در حادثه قطار مشهد شیراز صورت نگرفته و اطلاعی از جزئیات آن نداریم».

وی افزود: «به احتمال زیاد به دلیل اینکه حادثه مصدوم جدی نداشته، این موضوع به مرکز فوریت‌های پزشکی اطلاع‌رسانی نشده است.»

هفته گذشته نیز یک قطار با یک خودروی وانت باری در شهر ساری تصادف کرده و دو نفر کشته شدند. سه روز پیش از آن نیز، دو قطار مسافربری در حوالی سمنان با یکدیگر تصادف کرده و بیش از 43 نفر در این حادثه جان خود را از دست داد. در نتیجه این تصادف مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران استعفا کرد و تا کنون 50 امضاء برای استیضاح وزیر راه و ترابری در مجلس جمع‌آوری شده است.

با انتخاب سعید محمد زاده به عنوان جدید رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن ایران، حسن روحانی تصادف قطارها در ایران را یک «اتفاق نادر» دانست، اعتماد مردم به حمل و نقل ریلی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: «از اولویت‌های مهم این دولت توسعه ریلی است که در لایحه بودجه سال 1396 نیز بر این اولویت تصریح کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید