دیوان عالی ایران حکم اعدام بابک زنجانی را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلامرضا انصاری معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی ایران از تایید حکم اعدام بابک زنجانی بازرگان ایران که به اتهام فساد مالی در زندان به سر می برد، خبر داد.

انصاری شنبه 3 دسامبر در گفت وگو با خبرگزاری میزان، ارگان قوه قضائیه ایران گفت که حکم اعدام بابک زنجانی «متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی» در دیوان عالی تایید شده است.

وی ادامه داد: «حکم اعدام مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد».

6 مارس گذشته بود که غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه ایران، از صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی خبر داد.

اژه ای در این باره گفت: «دادگاه متهمان را مفسد فی الارض تشخیص داد و به این ترتیب زنجانی و همدستانش به اعدام محکوم شدند».

بابک زنجانی بازرگان ایرانی است که تا پیش از دولت احمدی‌نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران فعالیت‌های اقتصادی محدودی داشت اما در دوران دولت وی به یکی از بزرگترین سرمایه داران تاریخ ایران تبدیل شد.

وی همچنین یکی از بزرگترین متهمان به فساد و رانت خواری در تاریخ ایران است که نام او در جریان فعالیت‌های کلان مالی مرتبط با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و فساد اقتصادی در دوران دولت محمود احمدی‌نژاد مطرح شد.

براساس اظهارات بیژن نامدار زنگنه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰، اتهامات وی بدهی بیش از دو و نیم میلیارد یورو به وزارت نفت و بانک مرکزی و همچنین جعل اسناد بانکی با پرداخت رشوه به بانک ملی تاجیکستان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید