وزرای دادگستری و اقتصاد برای پاسخگویی درباره حساب‌های بانکی قوه قضائیه به مجلس می‌روند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس ایران، از حضور وزرای دادگستری و اقتصاد در مجلس برای پاسخگویی ىرباره حساب‌های بانکی قوه قضاییه ظرف دو هفته آینده خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این نماینده مجلس در حساب کاربری خود در سایت توییتر نوشت: «طبق آیین نامه داخلی مجلس وزیر دادگستری و وزیر اقتصاد ظرف دو هفته آینده باید برای پاسخ به سوال درباره حساب‌های بانکی قوه قضاییه در مجلس حاضر شوند».

وی ۲۳ آذرماه را به عنوان تاریخ احتمالی حضور وزیر اقتصاد برای پاسخ به سوال درباره حساب‌های بانکی قوه قضاییه اعلام کرد.

صادقی همچنین افزود: «وزیر دادگستری بعد از روز یکشنبه ۲۱ آذر برای پاسخ به سوال نمایندگان درباره حساب‌های بانکی قوه قضاییه در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس حضور خواهد یافت».

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد که بر اساس اصل ۱۶۰ قانون اساسی وزیر دادگستری مسئولیت کلیه مسائل مربوط به روابط قوه قضاییه با قوه مجریه را به عهده دارد.

محمود صادقی آبان گذشته، در نطقی در مجلس از مقامات خواست در خصوص شایعات موجود دربارهٔ واریز میلیاردها تومان از وجوه قوه قضائیه به حساب‌های شخصی رئیس این قوه توضیح بدهند.

چندی پیش از آن وبسایت آمدنیوز در گزارشی در همین خصوص نوشته بود که صادق لاریجانی ۶۳ حساب بانکی شخصی دارد و سالی ۲۵۰ میلیارد تومان از آن سود می‌گیرد.

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در این خصوص گفته است: «از ۲۰ سال پیش با هماهنگی خزانه کل کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجموعه مبالغی با رعایت حدود قانونی و موازین شرعی برای قوه قضاییه به صورت سپرده در سیستم بانکی کشور قرار گرفته است… به این مبالغ سودهایی نیز تعلق گرفته که البته از اصل پول‌ها به هیچ وجه استفاده نشده… سود حاصله از مبالغ مذکور، صرفاً برای برخی هزینه‌های معین در قوه قضاییه صرف شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size