آخرین کلمات خلبان هواپیمای حامل بازیکنان برزیلی پیش از سقوط

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«نه سوخت داریم و نه رادار، داریم سقوط می کنیم.» این آخرین کلماتی بود که «کویروجا» خلبان هواپیمای بولیویای که روز دوشنبه گذشته در کوه‌های کلمبیا سقوط کرد، به زبان آورد. این کلمات را خلبان دیگری که در همان منطقه در حال پرواز بود، شنیده است.

هواپیمای متعلق به شرکت «لامیا» در بولیوی، روز دوشنبه گذشته در کوه‌های کلمبیا سقوط کرد که در پی آن 76 نفر از سرنشینان آن کشته شدند و تنها 5 نفر از آنها نجات یافتند. اکنون مشخص شده که سه تن از این نجات یافتگان فوتبالیست‌های معروفی در برزیل هستند.

به گفته روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» خلبانی به نام «جوان سیباستیان» که در حریم هوایی کلمبیا در حال پرواز بود، کلمات ناامید کننده «کویروجا» پیش از سقوط هواپیما را شنیده بود.

سباستیان تاکید کرد که «کویروجا» نخست حالت فوق‌العاده در هواپیما اعلام کرد، سپس گفت:« سوخت نداریم» و در ادامه افزود:« مشکل فنی بزرگی داریم» سپس فریاد زد:« کمک کنید.. ما داریم سقوط می‌کنیم».

خلبان هواپیمای بولیایی پیش از سقوط همچنین گفته است:« جی پی اس کار نمی کند .. نمی دانم چه پیش آمد، مشکل بزرگی داریم، برای فرود تلاش می کنیم.. اکنون با رادار هیچ تماسی ندارم ما داریم سقوط می کنیم .. ما داریم سقوط می‌کنیم».

سپس فریاد زد:« ما در حال سقوط هستیم به ما کمک کنید، اطلاعات باند فرودگاه را جهت فرود برای ما نشان دهید، ما تنها هزار متر با زمین فاصله داریم.»

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که این هواپیما پیش از سقوط، کاملا از سوخت خالی شده بود.

برخی محققان بر این باورند که سوخت این هواپیما دقایقی پیش از رسیدن به مقصد، تمام شده بود. هنوز این نظریه، رد یا تایید نشده است.

اما پیش‌تر گزارش شده بود که خلبان هواپیما، پس از اینکه اطمینان یافت که هواپیمایش حتما سقوط خواهد کرد، سوخت را عمدا تخلیه کرد تا از انفجار هواپیما در هنگام برخورد با زمین جلوگیری کند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید