فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دكتر ملكى: حاکمیت إيران به آخر خط رسیده و نفس‌های آخر را می‌کشد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  دكتر محمد ملكى، فعال حقوق بشر و اولين رئيس منتخب دانشگاه تهران بعد از انقلاب 1357، در اظهاراتى گفته كه حاکمیت در ايران "به آخر خط رسیده و نفس‌های آخر را می‌کشد".

  ملکی در مصاحبه اختصاصی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» روز يكشنبه 7 آذر 95 مصادف با 27 نوامبر 2016 ، با اشاره به افشاى پرونده حساب‌های شخصی صادق لاریجانی گفت:" در طول چند ماه گذشته موضاعاتی در حال افشا شدن است که من فکر می‌کنم همه اینها به یکدیگر متصل است، افشای حقوق‌های کلان نجومی، فایل صوتی آیت الله منتظری، ماجرای سعید مرتضوی، فساد اخلاقی سعید طوسی و آخری هم که حساب‌های صادق لاریجانی و فساد قوه قضائیه، تمام این‌ها تداعی‌کننده سال‌های آخر حکومت پهلوی است".

  دکتر محمد ملکی در ادامه گفت:" اگر ملاحظه بفرمایید در تمامی این افشاگری‌ها پای رهبر نظام گیر است، حمله‌ها به رهبری شدت بیشتری گرفته و از سوی دیگر اعتصابات و تجمعات هر روزه اقشار مختلف جامعه نشان‌دهنده این است که این نظام نفس‌های آخرش را می‌کشد و به آخر خط رسیده".

  اين فعال حقوق بشر افزوده:" رسانه‌های آزاد باید فعال عمل کنند و این مسائل (افشاگری‌ها) را زنده نگاه دارند تا سطح آگاهی مردم ارتقاء یابد و به جایی برسیم که کسانی چون برادران لاریجانی نتوانند چنین تاخت و تاز کنند و در دادگاه‌های عادل وضعیت همگان مشخص شود".

  دکتر محمد ملکی در ارتباط با اظهار نظر فائزه رفسنجانی در ارتباط با قطعنامه سازمان ملل درباره محكوميت نقض حقوق بشر در ايران كه تاكيد كرده بود همه موارد نقض حقوق بشر توسط مقامات جمهورى اسلامى درست است، گفت، "فائزه رفسنجانی افکار باز و روشنی دارد و در دفاع از حق کوتاهی نمی‌کند".

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران