فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آیا وزیر اطلاعات ایران، کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود؟

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  دبیرکل "حزب اسلامی ایران‌‌زمین" گفته که وزیر اطلاعات فعلی ایران، گزینه مورد نظر حزب متبوع او برای انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران است.

  خبرگزاری تسنیم به نقل از "ابوالقاسم رئوفیان" دبیرکل "حزب اسلامی ایران‌زمین" گزارش کرده که اعضای این حزب درباره سید محمود علوی، وزیر اطلاعات فعلی ایران، به عنوان کاندیدای مورد نظر این حزب در انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران که در مرداد 1396 برگزار می‌شود، توافق کرده‌اند.

  رئوفیان گفت: "این موضوع در جلسه شورای مرکزی به تصویب اعضا رسیده و اخیراً نیز با حجت الاسلام ناطق نوری دیداری داشته‌ایم و قصد داریم تا با علی لاریجانی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی و حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی دیدارهایی داشته باشیم."

  دبیرکل "حزب اسلامی ایران‌زمین" با بیان اینکه "به‌نظر بنده حجت‌الاسلام علوی قابلیت مطرح شدن به‌عنوان یکی از گزینه‌های حزب اسلامی ایران‌زمین برای انتخابات سال 96 را دارد"، اظهار کرد: اگر ایشان قبول کند در این حوزه ورود کند ما در شورای مرکزی جبهه ایستادگی از ایشان حمایت می‌کنیم و ایشان را برای این جایگاه مناسب می‌دانیم.

  او با اشاره به احتمال حضور محسن رضایی در انتخابات سال آینده، گفت: "ما از هیچ احتمالی غفلت نمی‌کنیم و جبهه ایستادگی باید نسبت به ایشان هم توجه داشته باشد و با توجه به اینکه آقای رضایی در کسوت نظامی‌گری ورود کردند بررسی ایشان بسیار بعید است."

  رئوفیان پیش از این نیز به خبرگزاری تسنیم گفته بود: نامزد مورد حمایت ما در انتخابات ریاست جمهوری 96 باید از شاخص‌های ویژه‌‌تری نسبت به دولت فعلی و دولت‌های گذشته برخوردار باشد. این شاخص‌ها باید در سیاست‌های داخلی و خارجی ظهور و بروز داشته باشد.

  وی یکی از این شاخص‌ها را باور به مبانی اصولگرایی دانسته و افزوده بود: باید این باور در یک کاندیدای مورد نظر در عمل دیده شود و به صرف شعار نمی‌توانیم این موارد را قبول کنیم. شاخص بعدی کاندیدای ما رویکرد اصلاح‌طلبانه با انگیزه اصلاح‌امور و خدمت به کشور است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران