.
.
.

دومین تصادف قطار در سه روز گذشته در ایران، دو کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در دومین حادثه تصادف قطار در سه روز گذشته در ایران، این‌بار یک قطار با یک وانت باری در شهر ساری تصادف کرد و دو نفر کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر برخورد قطار با یک دستگاه خودرو نیسان در ساری سبب مرگ دو نفر شد.

زکریا اشکپور سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی استان مازندران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه در برخورد قطار با خودروی وانت نیسان ساعت ۱۸ و ۱۰ دقیقه شامگاه دوشنبه در ساری ۲ نفر جان باختند افزود: خبر وقوع این حادثه به مرکز ارتباطات اورژانس مازندران اعلام شد و همکاران پایگاه اورژانس آل یاسین به محل حادثه که در منطقه شهرک فرهنگیان در کمربندی جنوبی ساری بود اعزام شدند.

وی اظهار داشت: در این حادثه که در اثر برخورد قطار با خودروی نیسان رخ داده بود منجر به انفجار خودرو شد و متاسفانه هردو سرنشین خودرو در دم جان باختند.

هنوز درباره علت این حادثه خبری اعلام نشده است.

در حادثه‌ای دیگر روز جمعه گذشته دو قطار مسافربری در حوالی سمنان با یکدیگر تصادف کرده و بیش از 43 نفر در این حادثه جان خود را از دست داد. در نتیجه این تصادف مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران استعفا کرد و تا کنون 50 امضاء برای استیضاح وزیر راه و ترابری در مجلس جمع‌آوری شده است.

پیش از این و به مناسبت روز جهانی گردشگری، حسن روحانی رئیس جمهور ایران تاکید کرده بود که گردشگری باید به یکی از مؤلفه‌های مهم قدرت نرم ایران تبدیل شود. او در پیامی به همین مناسب گفته بود:" بین‌المللی شدن و توسعه مشارکت‌های خارجی، در همه کسب‌وکارهای دنیای امروز ضرورت دارد. اما این ضرورت در صنعت گردشگری که به صورت بنیادی در تعامل بین‌المللی امکان‌پذیر می‌شود، ناگزیر و حیاتی است. توافق هسته‌ای، انتقال به دوره پساتحریم و موفقیت در عملی ساختن تعامل سازنده با جهان، فرصت مناسبی برای توسعه ارتباطات بین‌المللی و بین‌فرهنگی در عرصه گردشگری فراهم ساخته است، و می‌تواند مکمل راهبرد سیاست خارجی دولت یازدهم باشد. مناسب آن است که از طریق توسعه همکاری‌ها با سرمایه‌گذاران بین‌المللی، شرکت‌های مشاوره‌ای، مراکز تحقیقاتی و آکادمیک در زمینه گردشگری، رسانه‌های بین‌المللی، شرکت‌های حمل و نقل و سایر فراهم‌کنندگان زیرساخت‌ها و خدمات گردشگری، در چشم‌انداز ایران 1404 شاهد رونق گردشگری ایران و تبدیل شدن آن به یکی از منابع قابل اتکای درآمد کشور باشیم."