.
.
.

ایران..در حادثه برخورد دو قطار در سمنان 31 نفر کشته و 70 نفر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز جمعه 25 نوامبر از حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان و کشته شدن تعدادی از مسافران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از استاندار سمنان ، حادثه برخودرد دو قطار به آتش گرفتن واگن‌ها و در نتیجه کشته شدن 31 تن مسافر و زخمی شدن دست کم 70 نفر دیگر منجر شد.

به گفته منابع رسمی ایران، صبح امروز 5 آذر طی سانحه ای در محور سمنان - دامغان و در ایستگاه هفت خان؛ یک حادثه ریلی باعث برخورد دو قطار مسافربری شد که در نتیجه 4 واگن از ریل خارج و دو واگن دچار حریق شدند.

پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس ایران درباره جزئیات این حادثه به خبرگزاری تسنیم گفت:« در پی این سانحه تاکنون 70 مصدوم به صورت سرپایی درمان و به مراکز درمانی سمنان انتقال یافتند».

وی ادامه داد: بیمارستان‌های سمنان و شاهرود به صورت آماده باش درآمدند، و هم اکنون نیز تعداد زیادی آمبولانس و دو بالگرد اورژانس و سازمان امداد و نجات هلال احمر در محل حادثه حضور دارند ولی به نیروهای ما اجازه نزدیک شدن به واگن‌ها را نمی‌دهند زیرا دو واگن به شدت در حال سوختن هستند.

کولیوند با تایید جانباختگان احتمالی این حادثه؛ ارائه هر گونه آمار در این زمنیه را به بعد موکول کرد.سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به برخورد 2 قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان سمنان گفت: 7 تیم عملیاتی به منطقه اعزام شده است و هنوز حریق اطفا نشده است.

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در حادثه برخورد 2 قطار مسافربری در محور دامغان به سمنان، 4 واگن از ریل خارج شده و 2 واگن دچار حریق شده است.

وی ادامه داد: این حادثه در ساعت 7:40 صبح امروز در ایستگاه هفت خوان نزدیک شهرستان سمنان رخ داده و تاکنون مصدومیت 8 نفر اعلام شده‌ است.

هنوز حریق خاموش نشده است

یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان اظهار داشت: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عوامل آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

معاون امداد و نجات استان سمنان همچنین گفت: بالگرد هلال‌احمر هم‌اکنون رسیده است و در حال امدادرسانی هستند.

31 کشته و 70 زخمی

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت: بر اساس بررسی اولیه تاکنون حدود 31 نفر کشته و 70 نفر مصدوم شدند.

طبق این گزارش مصدومان حادثه همه به بیمارستان ولایت دامغان منتقل شدند.