فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عضو مجلس خبرگان: مطهری باید محتوای سخنرانی‌‌اش را با رهبر ایران هماهنگ کند

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  محمد علی موحدی کرمانی عضو مجلس خبرگان و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، خواستار هماهنگ کردن محتوای سخنرانی علی مطهری با رهبر ایران، قبل از انجام سخنرانی شد.

  به گزارش انتخاب، موحدی کرمانی در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب ایران‌زمین، با اشاره به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، گفت: "مطهری ابتدا باید نظراتش را با حضرت آقا تطبیق کند و برود پیش ایشان بگوید که من قصد دارم این حرف را بزنم."

  او با بیان اینکه سخنان علی مطهری به مصلحت کشور نیست، افزود: تا زمانی که بحث توطئه مطرح نباشد هر کسی سخنرانی می‌کند و در آن نظرات خود را بیان می‌کند. اما آیا صبحت‌های مطهری واقعاً برای مصلحت کشور است یا خیر؟ که به نظر بنده به مصلحت کشور نیست.

  موحدی کرمانی با دفاع از دادستان مشهد برای لغو سخنرانی، گفت: "متأسفانه آقای مطهری مراعات نمی‌کند و در این مورد سخنرانی حرف دادستانی باید پذیرفته شود."

  روز یکشنبه 30 آبان و همزمان با اربعین، دادستان مشهد دستور لغو سخنرانی علی مطهری، نائب رئیس مجلس ایران را صادر کرد. دادستان علت این دستور را، نامه‌ای که "به او رسیده است" اعلام کرد.

  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در نامه‌ای به وزرای کشور و دادگستری ایران لغو مراسم سخنرانی علی مطهری، نایب رئیس مجلس را "مایه شرمساری" خوانده و از آنها خواسته است که با بررسی موضوع "متخلفین و اهمال‌کنندگان" را شناسایی و معرفی کنند.

  علی لاریجانی رئیس مجلس ایران نیز از اقدام دادستانی مشهد در لغو سخنرانی علی مطهری، نایب رئیس مجلس انتقاد کرده و آن را "تاسف آور" خوانده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران