فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سپاه پاسداران تلویحا از کشته شدن ده‌ها تن از نیروهایش در کوه‌های قندیل خبر داد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  به گزارش روزنامه شرق به نقل از "رمضان شریف" سخنگوی سپاه پاسداران ایران، پنجاه تکاور ایران در کوه‌های "قندیل" و "جاسوسان" در مثلث مرزی ایران، عراق و ترکیه کشته شدند.

  بر اساس این گزارش در پی انتشار اخباری مبنی بر اختلاف نظر جدی سپاه و دولت ایران، رمضان شریف با نفی چنین اختلافی گفت:" هم‌اکنون۵۰ تکاور ما برای بازپس‌گیری ارتفاعات قندیل و جاسوسان به شهادت می‌رسند. این کار برای برقراری امنیت است تا استاندار ما بتواند در شمال غرب کشور با امنیت به مردم خدمت کند."

  کوه‌های قندیل مقر احزاب مختلف کرد ایرانی و نیز نیروهای پ.پ.ک است.

  او در ادامه ضمن تلاش برای نفی هرگونه اختلاف میان دولت روحانی و سپاه افزود:" سپاه متناسب با مأموریت‌ها و مسئولیت‌های ذاتی‌ای که دارد، ضمن اینکه حمایت از دولت‌ها را همواره وظیفه خود می‌داند، در مواردی هم که لازم باشد و احساس شود نیاز است تذکری داده شود یا یادآوری صورت گیرد، به‌عنوان یک نهاد انقلابی برآمده از نظام وظیفه خود را در این حوزه انجام می‌دهد و این هم مربوط به این دولت و آن دولت نیست. این اقدامی مغرضانه است که کسانی تلاش کنند موضع‌گیری‌ها و رفتار سپاه را منسوب به یک دولت خاص بدانند."

  پایگاه خبری شبکه ایرانی عربی زبان العالم نیز از رمضان شریف نقل کرده که "آمریکایی ها تصورشان این بود که با تحریک قومیت‌ها و مذاهب خصوصا درنقاطی که آنها عقبه برون مرزی دارند می تواند با انسجام آنها و خودمختاری و استقلال و ایجاد چالش امنیتی به حکومت مرکزی جمهوری اسلامی آسیب بزنند."

  شریف تلویحا به درگیری‌های اخیر میان نیروهای حزب دموکرات کردستان ایران اشاره دارد که با آغاز سال نو اعلام کرد، پس از دو دهه توقف، بار دیگر عملیات مسلحانه را علیه نیروهای سپاه پاسداران در مناطق کردنشین از سر می‌گیرد.

  پیش از آن نیز سپاه ایران گفته با "حزب حیات آزاد کردستان" یا همان پژاک در ارتفاعات "قندیل" و "جاسوسان" درگیر است و این درگیری‌ها منجر به تلفاتی از هر دو طرف شده است.

  قندیل بخشی از رشته کوه‌های زاگرس است که در مرز مشترک سه کشور ایران، ترکیه و عراق قرار دارد. بخشی از این کوهستان در شهرستان کردنشین پیرانشهر است.

  تبلیغات