.
.
.

آيا کشته‌شدگان نيروهاى ایران در سوریه فقط هزار نفر هستند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیاد "شهید" ایران از کشته شدن 1000 نظامی ایرانی در خط مقدم جنگ با مخالفان بشار اسد، خبر داده اما طبق آمارهاى غير رسمى تا كنون بيش از 3000 نظامى ايرانى در جريان مشاركت در سركوب اعتراضات مردم سوريه و درگيری‌ها با مخالفان مسلح كشته شده‌اند.

خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران روز سه‌شنبه 22 نوامبر به نقل از محمدعلی شهیدی محلاتی رییس " بنیاد شهید انقلاب اسلامی" اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان نیروهای ایرانی در سوریه از مرز 1000 تن فراتر رفته است.

تناقض در اعداد و ارقام و آمار ارائه شده از سوى مسئولين حكومتى ايران نشان مى‌دهد که تعداد واقعى کشته‌شدگان نيروهاى سپاه پاسداران و ارتش ايران به همراه شبه‌نظاميان فرقه‌اى " فاطمیون" و "زینبیون" متشکل از نیروهای افغانستانی و پاکستانی كه افسران سپاه قدس آنها در خط مقدم درگيری‌ها با مخالفان سورى فرماندهی می‌کنند، بسيار بيشتر از آمار رسمی اعلام شده است.

محلاتى رئيس بنياد شهيد ايران در حالی آمار جديد هزار كشته را اعلام كرده که وی چهار ماه پیش از تحت پوشش قرار گرفتن 400 خانواده موسوم به «شهدای مدافع حرم» سخن به میان آورده بود. اما عین‌الله تبریزی، جانشین سابق فرمانده سپاه مازندران، در اردیبهشت‌ از مرگ دستکم 1200 نظامى در درگیری‌های چهار سال اخیر سوریه خبر داده بود.