.
.
.

تصویری.. رسیدن کاروان کشته‌شدگان افغان و پاکستانی به ایران

ایران نوجوانان زیر سن قانونی را به سوریه می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاروان کشته‌شدگان افغان و پاکستانی که توسط سپاه پاسداران رژیم جمهوری اسلامی برای جنگ در دفاع از بشار اسد به سوریه اعزام شده بودند به راه خود به سوی ایران ادامه می‌دهد.

از زمان دخالت ایران در جنگ سوریه بارها گزارش شده که سپاه پاسداران همواره نوجوانان زیر سن قانونی از جمله نوجوان افغان ساکن ایران را نیز به جنگ داخلی سوریه اعزام می‌کند.

پایگاه اطلاع‌رسانی-خبری "تا شهدا" در گزارش روز گذشته، 10 نوامبر برابر با 20 آبان از کشته شدن یک نوجوانان زیر سن قانونی تبعه افغانستان در حلب که توسط سپاه ایران به آنجا اعزام شده بود خبر داد و تصاویری از مراسم تشییع ادریس بیاتی، 17 ساله‌ عضو تیپ فاطمیون، در یزدان‌شهر نجف‌آباد منتشر کرد.


همچنین صفحه فیس بوکی "گزارش جنگ در سوریه و عراق" فیلمی از مراسم تشییع 9 پاکستانی عضو تیپ زینبیون سپاه پاسداران ایران که به تازگی در حلب کشته شده‌اند، و روز پنجشنبه 10 نوامبر در شهر قم تشییع شدند پخش کرد.

همچنین گزارش شده که اجساد 9 پاکستانی اعزامی ایران به سوریه که در نبرد حلب کشته شده‌اند روز چهارشنبه در شهر قم تشییع شد.

بر اساس این گزارش از اعضای تیپ زینبیون سپاه پاسداران به نام‌های مذمل حسین، گوهر حسین، انتظار حسین، واجد حسین، امتیاز حسین، سید امجد حسین، دلاور حسین، شعبان حسین و شاهد حسین که در درگیری‌های اخیر حلب کشته شده‌اند در قم تشییع و به خاک سپرده شدند.

ایران شبه‌نظامیان متشکل از شیعیان هوادار خود را پس از سازماندهی و مسلح کردن برای شرکت در جنگ سوریه تحت شعار "مدافعان حرم" اعزام می‌کند تا از بشار اسد در برابر مخالفانش دفاع کند.

کشورهای منطقه، جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند که با اعزام شبه نظامیان شیعه از افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان به سوریه، به جنگ های فرقه ای در منطقه دامن می زند.