.
.
.

رسانه رسمی ترکیه ورود یکی از نوادگان قاجار به استانبول را پوشش خبری داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون دولتی TRT در سایت فارسی خود ورود بابک میرزا یکی از بازماندگان سلسله ترک قاجاریه را که در ایران حاکم بود به همراه همسرش به استانبول را پوشش داد.

در گزارش TRT فارسی تحت عنوان "حضور یکی از نوادگان قاجاریه ایران در استانبول" آمده که بابک میرزا از بازماندگان خانواده قاجاریه ترک که 131 سال در ایران حکمرانی کردند پس از سفر به ایران و جمهوری آذربایجان، به همراه همسرش برای بازدید از ترکیه وارد فرودگاه آتاتورک استانبول شد.

وی در فرودگاه آتاتورک به خبرنگاران گفت: این سومین سفرم به ترکیه است. همواره احساس می کنم که به وطن خود می آیم. آشنایی و صحبت کردن با مردم ترکیه برای من لذت خاصی دارد.

این بازرگان گفت: ببیبنید من از ایران می آیم و با شما به زبان ترکی صحبت می کنم و نیمی از مردم ایران قادر به درک زبان ترکی هستند.

در ادامه، لیلا میرزا؛ همسر وی که متولد شهر تکیرداغ در غرب ترکیه است، گفت:‌ دلم برای استانبول تنگ شده است، چرا که این شهر را خیلی دوست دارم.

گفتنی است سلسله ترک قاجاریه در میان سال های 1925-1794 در ایران حکمرانی کردند. بابک میرزا از بازماندگان این سلسله در برلین؛ پایتخت آلمان زندگی می کند.

ترک‌های آذربایجانی یک از عمده‌ترین ملیت‌ها در ایران هستند برخی گزارش‌ها جمعیت آنها را بیش از 25 میلیون اعلام کرده است.