.
.
.

وزرای پیشنهادی روحانی از مجلس ایران رای اعتماد گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هر سه وزیر پیشنهادی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای وزارتخانه‌های آموزش و پروش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، از مجلس این کشور رای اعتماد گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، در پایان جلسه سه‌شنبه ۱ نوامبر صحن علنی مجلس و با اتمام شمارش آرا هر سه وزیر پیشنهادی دولت موفق به کسب اکثریت آرا شدند.

بر این اساس فخرالدین دانش‌آشتیانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش، سیدرضا صالحی‌امیری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسعود سلطانی‌فر به عنوان وؤير ورؤش و جوانان به کابینه دولت یازدهم اضافه شدند.

این گزارش می‌افزاید که فخرالدین دانش آشتیانی با ۱۵۷ رای موافق ۱۱۱ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای ، به‌ عنوان سیزدهمین وزیر آموزش و پرورش پس از انقلاب برگزیده شد.

حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و قرچک، اسدالله عباسی، حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مخالفت با دانش‌‌آشتیانی سخن گفتند و ابوالفضل سروش، داود محمدی، جعفرزاده ایمن‌آبادی و مهدی شیخ در موافقت با او نطق‌های خود را مطرح کردند.

رضا صالحی امیری نیز با ۱۸۰ رای موافق، ۸۹ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۵ رای اخذ شده، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

نوروزی، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی و مجتبی ذوالنوری نمایندگان مخالف صالحی امیری بودند که نطق کردند و محمد بیرانوندی، قاسم احمدی لاشکی،محمد آشوری تازیانی و محمدرضا تابش در موافقت با صالحی امیری سخن گفتند.

همچنین مسعود سلطانی‌فر با ۱۹۳ رای موافق، ۷۲ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۷۴ رای اخذ شده، وزیر ورزش و جوانان شد.

محمود شکری، شهاب نادری، محمدجواد ابطحی ناطقان مخالف سلطانی‌فر بودند. ضمن اینکه ابوالفضل موسوی بیوکی، مهدی مقدسی، محمد نعیم امینی‌فر و پروانه سلحشوری ناطقان موافق وزیر ورزش و جوانان بودند.