.
.
.

تصويرى .. جمع آوری مانتوهای جلوباز در ايران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه هاى ايران از حمله پلیس اماکن عمومی براى جمع آوری مانتوهای جلوباز خبر داده و نوشته اند كه اين حمله از اصفهان شروع شده است.

به گزارش خبرگزارى "مهر"، مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان گفت: طی بازرسی‌های انجام شده از سطح پوشاک فروشی‌ها، ۵۸۰ مانتو جلوباز به ارزش ۳۰ میلیون تومان جمع آوری شد.

جواد محمدی فشارکی اظهار داشت: "طی بازرسی به عمل آمده با همراهی پلیس اماکن عمومی از یک واحد صنفی و انبار در اصفهان، تعداد ۵۸۰ ثوب انواع مانتو (جلو باز) مبتذل با حروف انگلیسی و ضد فرهنگی به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، کشف، جمع آوری و برای انجام سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی صلاح شد".

وی گفت: همچنین در بازرسی به عمل آمده از یک پارکینگ واقع در حومه اصفهان، دو هزار ثوب انواع پوشاک خارجی قاچاق، به ارزش ۷۰ میلیون ریال کشف، جمع آوری شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف اصفهان اعلام کرد: از یک واحد صنفی انبار عمومی در حومه اصفهان، تعداد یک هزار و ۱۰۰ ثوب انواع پوشاک خارجی قاچاق جمع آوری شد.

وی گفت: پوشاک‌های جمع آوری شده از واحد صنفی به ارزش ۲۵ میلیون تومان است. محمدی اضافه کرد: متخلفان برای انجام سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند".

دخالت در نوع پوشش زنان و مردان در ایران، تحت عنوان قانون «حجاب و عفاف» و همچنین «امر به معروف و نهی از منکر» توسط سپاه، بسیج و گروهاى تندرو مانند " انصار حزب‌الله" برای کنترل پوشش زنان و جوانان پس از انقلاب 1979 آغاز شد.