.
.
.

پیدا شدن جسد یک دختر دانشجوی کٌرد در دانشگاه اورمیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش یک سایت فعال در زمینه حقوق بشر کُردستان ایران روز یکشنبه 23 اکتبر جسد یک دختر دانشجوی کٌرد در دانشگاه اورمیه پیدا شده است.

به گزارش سرویس حقوق بشر سایت مروفایتی، پریسا ارشادفر، دانشجوی سال سوم رشته مهندسی برق و مخابرات دانشگاه اورمیه بوده، که جسد بی‌جان او صبح روز یکشنبه توسط دوستانش در دانشگاه پیدا شده است.

گزارش شده که دانشگاه اورمیه در اطلاعیه‌ای مرگ این دختر دانشجوی را مصرف داروهای مسموم در صبحگاه یکشنبه اعلام کرده است.

اما سایت مروفایتی با نقل از دوستان پریسا نوشته که مرگ پریسا هیچ ارتباطی به مصرف دارو و یا خودکشی ندارد و اطلاعیه‌ی سراسیمه‌ی دانشگاه بدون تحقیقات پزشکی قانونی گمانه‌ زنی‌ها را دو چندان نموده است که احتمال قتل وی وجود دارد.

همزمان خبرگزاری‌های “بهار” و “آفتاب” مرگ این دانشجوی کُرد را خودکشی اعلام کرده و آفتاب نوشته: “حرف و حدیث‌هایی از خودکشی این دختر دانشجو نیز وجود دارد در این راستا برای بررسی دقیق علت مرگ پزشکی قانونی پای کار آمده است”.

سرویس حقوق بشری هنگاو نیز، مرگ پریسا ارشادفر را در دانشگاه اورمیه، مشکوک به قتل اعلام نموده است.

پیشتر نیز یک دانشجوی کُرد به نام شیدا حاتمی در اواخر زمستان ٩٢ در دانشگاه نازلوی اورمیه کشته شد که اعتراض شدید دانشجویان و فعالین کُرد را در پی داشت.

این گزارش مرگ پریسا ارشادفر را "مشکوک" توصیف کرده و افزوده که این حادثه باعث نگرانی و اعتراض شدید دانشجویان کُرد شده است آنها خواستار رسیدگی و اعلام نتایج دقیق این رویداد شده‌اند.