.
.
.

هنگامه شهیدی، استاد دانشگاه با تهديد " دلواپسان كفن پوش" اخراج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هنگامه شهیدی، استاد دانشگاه آزاد اسلامی ورامین و عضو حزب اعتماد ملی، بعد از تهديد ریاست دانشگاه توسط تندروهايى كه به آنها " دلواپسان كفن پوش" اطلاق مى شود، از سمتش اخراج شد.

به گزارش خبرگزارى «سحام»، روز دوشنبه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۵ «دلواپسان ورامینی» که به آنان «کفن پوشان» نیز گفته می‌شود، با تهدید «شیبانی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین، از وی خواستند به دلیل آن‌چه «بازداشت هنگامه شهیدی پس از حوادث انتخابات سال ۸۸» خوانده‌اند، از تدریس وی در دانشگاه آزاد پیشوای ورامین جلوگیری کند.

«شهیدی» که دو ترم گذشته را در این دانشگاه به عنوان «استاد مدعو» حضور داشت، در رشته‌ی حقوق بین‌الملل دانشگاه آزاد ورامین تدریس می‌کرد.

«سحام» به نقل از منابع خبرى گفته " شهيدى روز دوشنبه ۱۹ مهرماه پس از تدریس از دانشگاه خارج شد، اما نمی‌دانست که دقایقی بعد کفن پوشان ورامینی با «اسید» جلوی درب دانشگاه آزاد پیشوای ورامین حضور یافته‌اند تا در صورت عدم خودداری وی از حضور در این دانشگاه، بر صورت وی «اسید» بپاشند!

این کفن پوشان در تجمع خود گفته بودند که «دانشگاه پیشوای ورامین نباید محل حضور فتنه‌گران باشد.»

«فتنه‌گران» به معترضان انتخابات سال 2009 اطلاق می‌شود در آن اعتراضات که به جنبش سبز شهرت یافت اطلاح‌طلبان، تندروان حاکم را به تقلب انتخاباتی گسترده متهم کردند در درگیری با نیروهای امنیتی طی اعتراضات ده ها تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند ورهبرن عمده جنبش سبز بازداشت شدند که برزترین آنها میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و شیخ مهدی کروبی هنوز در حصر به سر می برند.

از سوی دیگر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین، طی اطلاعیه‌ای در عقب نشینی آشکار در برابر اعمال خلاف قانون دلواپسان و گروه‌های فشار، اعلام کرد «ادامه همکاری مدرس مدعو موقت تعلیق و نامبرده [هنگامه شهیدی] هیچ‌گونه همکاری با این واحد دانشگاهی در سال تحصیلی جاری ندارد.»

هنگامه شهیدی عضو حزب اعتماد ملی و از مشاوران مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 بود که به دلیل نزدیکی به «مهدی کروبی» بازداشت و به 6 سال زندان محکوم شد.