.
.
.

ارسال پرونده فرزند کروبی به دادگاه انقلاب به اتهام امنيتى

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه هاى نزدیک به مهدى كروبى ، از رهبران محصور جنبش سبز ايران، از ارسال پرونده فرزند وى محمدحسین کروبی به دادگاه انقلاب خبر داده‌اند.

سايت‌هاى " سحام نيوز " و "اعتماد ملى" گزارش داده‌اند كه محمدحسين كروبى با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به خاطر نامه پدرش به حسن روحانی، به دادگاه انقلاب احضار شده است.

به گزارش «اعتماد ملی»، مشخص نیست ماموران امنیتی با گذشت هفت ماه از نامه‌ی مهدی کروبی به حسن روحانی، چرا اکنون نامه‌ی پیرمردی ۷۰ ساله از حصر را مصداق «اقدام برای علیه امنیت ملی» نه برای وی، بلکه برای فرزندش شناخته‌اند".

مهدی کروبی در نامه‌ی خود خطاب به روحانی، خواستار پیگیری رئیس‌جمهور به عنوان مجری قانون، برای برگزاری دادگاهی علنی خود شده بود.

دبیرکل محصور حزب اعتماد ملی در فرازی از آن نامه نوشته بود: «اینجانب نه از شما طلب رفع حصر دارم و نه این‌کار را در اختیار شما می‌دانم؛ لیکن از شما می‌خواهم براساس تکلیفی که قانون اساسی و مردم بر عهده‌تان گذاشته‌اند، از حاکمیت مستبد بخواهید تا دادگاه علنی‌ام، مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی، ولو با ترکیب مورد نظر ارباب قدرت را تشکیل دهد تا به یاری خداوند و به اتفاق وکلای‌ام با استماع کیفرخواست، ادله خود مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری ۸۴، مهندسی انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و آن‌چه بر فرزندان این کشور در بازداشتگاه‌های قانونی و غیرقانونی گذشت را به اطلاع عموم برسانم. خروجی این دادگاه مشخص خواهد کرد که برگشته از انقلاب و نانجیب، و ادامه دهنده راه انقلاب و نجیب، کدامیک از طرفین دعوا و نزاع انتخابات ۸۸ قرار دارند. قل کفى بالله بینی و بینکم شهیدا. تاکید می‌کنم حکم صادره از این محکمه را با جان و دل پذیرا هستم و بدون در نظر گرفتن حق تجدید نظر از آن استقبال می‌کنم، زیرا عالم محضر خداست و جانشین و خلیفه او در زمین مردم‌اند و چه داوری بهتر از خدا و مردم.»

«سحام نيوز» نيز به نقل از منابع خود گزارش داده‌ که پرونده‌ی «محمدحسین کروبی» و چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب در شعبه‌ی ۲ بازپرسی «دادسرای شهید مقدس» به ریاست «ثاراللهی» در حال پیگیری است.

آخرین جلسه بازپرسی این پرونده روز گذشته، در شعبه‌ی ۲ بازپرسی دادسرای مقدس برگزار و پرونده فرزند ارشد مهدی کروبی با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» با مصداق نگارش نامه مهدی کروبی به حسن روحانی، برای صدور حکم به دادگاه انقلاب ارسال گردید.

قرار است پرونده‌ی دست‌کم ۶۰ تن از دیگر چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب در این شعبه تکمیل و برای صدور حکم به شعبات دادگاه انقلاب ارسال شود.

این منابع می‌گویند: سپاه پاسداران و قرارگاه امنیتی ثارالله در نظر دارند، سه ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، به صورت دسته جمعی، حدود شصت نفر از چهره‌های سیاسی شناخته شده اصلاح‌طلب را بازداشت کنند".

به ‌گفته اين منابع " تعدادی از این افراد قرار است با حبس‌های طویل‌المدت نگهداری و تعدادی دیگر پس از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ آزاد شوند".