.
.
.

خبرگزاری فارس ظریف را به خاطر به دست نیاوردن جایزه صلح نوبل مسخره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، با انتشار تصویری از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور در مراسم محرم سال گذشته، او را به خاطر دریافت نکردن جایزه صلح نوبل، به تمسخر گرفت.

شنبه ۷ اکتبر، کامال تلگرامی خبرگزاری فارس، با انتشار تصویری از ظریف نوشت: «جایزه صلح نوبل به رئیس جمهور کلمبیا رسید... گفتم ما کجا و نوبل کجا شما چرا جدی گرفتین. منم چیم کمتر از یاسر عرفات، گورباچف و پرز و بدتر از همه شیرین عبادی بود آخه!»

در سال‌های گذشته، یاسر عرفات رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطینی، میخائل گورباچف آخرین رئیس جمهوری شوروی، شیمون پرز رئیس جمهوری سابق اسرائیل و شیرین عبادی فعال حقوقی ایرانی، از جمله کسانی بودند که موفق به اخذ جایزه صلح نوبل شدند.

این اقدام خبرگزاری فارس که واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی از سوی کاربران ایرانی در پی داشت، با واکنش ظریف هم مواجه شد.

سایت انتخاب نوشته است: «ظریف در یک درد و دل خصوصی با برخی دوستانش، نسبت به انتشار این تصویر و متن تمسخر آمیز واکنش نشان داد».

ظریف در این دلنوشته که متن آن در اختیار «انتخاب» قرار گرفته، پرسیده است: آیا این دین است؟ این تعظیم شعائر اسلامی و سالار شهیدان است؟ سیاست بازی ما را به کجا کشانده که عزای امام حسین هم بازبچه می شود؟»