یک روحانی بلندپایه ایرانی: شمس تبریزی هم‌جنسگرایی بود که به ناموس مولوی تجاوز کرد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی صافی اصفهانی از روحانیون بلندپایه ایرانی، در اطلاعیه‌ای، با اعتراض به برگزاری کنفرانس بین‌المللی «شمس تبریزی» او را به همجنسگرایی و «تجاوز به ناموس مولوی» متهم کرد.

این روحانی در این اطلاعیه نوشته است: «استعمار پیر انگلیس بی اعتنا به همه این مقدسات با کمال بی شرمی و گستاخی در تلاش است تا دست ایتام آل محمد را از قرآن و عترت کوتاه کند و بوسیله امثال مولوی و شمس تبریزی فساد را و بت پرستی را و شهوت رانی را و ناپاکی را و جهل و نادانی و خرافه پرستی را بنام عرفان جایگزین نماید و این پست ترین موجودات را (که فرمود انهم اخس طوائف الصوفیه) شریف ترین خلق خدا معرفی کند».

او خطاب به حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید افزوده است: «امروز اصل دین و توحید و کلمه مقدس لا اله الا الله در خطر است، دیگر نوبت به فقه و اصول و تفسیر و ... در حوزه های علمیه نمی‌رسد، نوبت به تألیف و تحقیق و تقویم نص و بحث و مناظره های علمی‌نمی رسد».

صافی اصفهانی در بخش دیگری از اطلاعیه خود نوشته است:‌ «امثال بایزید بسطامی مدعی الوهیت و مولوی سنی متعصب که ناموسش را در اختیار شمس قرار داد و غزالی... رجس نجس و خرقانی مشرک و ابوسعید زندیق و پیروان آنها و صدای اعتراض کسی بلند نشدن خیلی جای تأمل و تأسف دار».

محمد بن علی بن ملک‌داد تبریزی ملقب به شمس‌الدین یا شمس تبریزی زاده ۵۸۲ - درگذشته ۶۴۵ هجری قمری از صوفیان مسلمان مشهور سدهٔ هفتم هجری است. سخنان وی را که در مجالس مختلف بر زبان آورده، مریدان گردآوری کرده‌اند که به نام «مقالات شمس تبریزی» معروف است.

چند روز پیش کنگره بین‌الملی شمس تبریزی با حضور شمس شناسان و مولوی پژوهان داخلی وخارجی در سالن فرمانداری شهرستان خوی برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید