.
.
.

وزیر خارجه آمریکا روسیه و رژیم سوریه را متهم به ویران کردن شهر حلب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان کری در اظهارتی طی سفر خود به کلمبیا، روسیه و رژیم سوریه را مسئول نقض آتش‌بس و ناکام ماندن تلاش‌های سیاسی دانست، زیرا این دو کشور به جای انتخاب راه حل سیاسی از طریق گفت‌وگوهای فعال، به حملات نظامی خود جهت تحقق پیروزی‌های میدانی ادامه می‌دهند.

وزیر خارجه آمریکا متعهد شد که عقب‌نشینی نخواهد کرد و به تلاش‌های خود با روسیه به منظور فعال‌سازی آتش‌بس در سوریه ادامه خواهد داد.

کری بیان داشت، تحولات حلب نشان می‌دهد که روسیه و رژیم اسد تلاش دارند با ویران کردن این شهر از طریق عملیات نظامی جاری بر آن چیره شوند.

در همین حال مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از طرحی آمریکایی به نام "طرح ب" جهت ایجاد راه حلی برای بحران سوریه خبر داد و تاکید کرد که کشورش راه حل سیاسی را تنها راه حل به شمار می‌آورد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این سخنان را در حالی مطرح می‌کند که لاوروف، وزیر خارجه روسیه از وجود طرحی بدیل برای برون رفت از بحران سوریه خبر داده است.

از سوی دیگر منذر ماخوس، نماینده ائتلاف مخالفان سوری در پاریس در گفت‌وگو با تلویزیون "الحدث" زیر مجموعه شبکه العربیه، وجود هرگونه راه‌حل فوری سیاسی برای بحران سوریه را در پرتو شرایط کنونی منتفی دانست و افزود که روند سیاسی و نظامی در انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.