.
.
.

نامه احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین ایران، در نامه‌ای به علی خامنه‌ای رهبر این کشور نوشت که در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، نامزد نخواهد شد.

در این نامه که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده، احمدی نژاد با اشاره به دیدار اخیرش به علی خامنه‌ای نوشته است:‌ «... حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم».

احمدی نژاد افزوده است: «ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم».

در حالی که بحث بر سر مخالفت یا موافقت رهبر جمهوری اسلامی با نامزدی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری بالا گرفته‌، خامنه‌ای یکشنبه ۲۵ سپتامبر در درس خارج فقه خود تأیید کرد که به آقای احمدی‌نژاد گفته که صلاح نمی‌داند وی در انتخابات پیش رو شرکت کند

خامنه‌ای دربارهٔ دلیل مخالفت خود با کاندیداتوری دوباره محمود احمدی‌نژاد، توضیح داد که شرکت نکردن او در انتخابات «به نفع» خود اوست و «حال مخاطب و اوضاع کشور» به‌گونه‌ای است که شرکت کردن او در انتخابات باعث ایجاد فضای «دوقطبی» در ایران می‌شود.

اظهارات تازه رهبر ایران در شرایطی بیان شده که محمود احمدی‌نژاد از ماه‌ها پیش سفرهای استانی خود را آغاز کرده و به گفته برخی مقام‌های دولتی این سفرها شائبه تبلیغات انتخاباتی به خود گفته بود.