.
.
.

خامنه‌ای "دشمن" را متهم به تلاش برای "بد کردن شرایط اقتصاد مردم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، که همواره در سخنرانی‌هایش مسئولین و مردم کشور را بدون وقفه نسبت به "دشمن" هشدار می‌دهد در سخنرانی روز سه‌شنبه، 20 سپتامبر جاری نیز هشدار داد که هدف "دشمن جمهوری اسلامی بد کردن شرایط اقتصادی مردم" است تا به گفته وی در نهایت مردم ایران را از "اسلام و نظام اسلامی" نارضایتی پیدا کنند.

رهبر ایران در این سخنرانی دشمنی را که از آن سخن می‌گوید مشخص نکرد اما گفت "در چنین شرایطی، وظیفه دولت، مجلس و مسئولان بخش‌های مختلف و همچنین آحاد مردم، برنامه‌ریزی و اقدام در نقطه‌ مقابل هدف‌گیری دشمن است".

خامنه‌ای که به مناسبت "عید غدیر خم"، که شیعیان هر ساله آن را برگزار می‌کنند سخنرانی می‌کرد افزود که مردم ایران در حال حاضر "گرفتار پدیده زشت اسراف شده است و این اسراف در ابعاد مختلف از جمله در زندگی‌های شخصی خود را نشان می‌دهد".

ایران به خاطر فعالیت‌های هسته‌ای خود که برای جامعه بین‌المللی مشکوک بود سال‌ها با تحریم‌های گسترده‌ای روبرو شد، این تحریم‌ها اقتصاد و زندگی معیشتی مردم در ایران کشور را به شدت تحت تاثیر گذاشت.

علی خامنه­‌ای، روز یک­شنبه 18 سپتامبر در جمع فرماندهان سپاه پاسداران ایران نسبت به هرگونه اقدامی برای برقراری رابطه اب آمریکا هشدار داد و گفت: "اگر ما امروز راه را برای مذاکره با آمریکایی­ها و وسوسه­‌های آن­ها در بخش­های مختلف، باز کنیم، نه فقط زمینه ساز نفوذ آشکار و پنهان آن­ها شده­‌ایم بلکه پیشرفت مورد نظر کشور هیچ­گاه محقق نخواهد شد و عقب‌ماندگی قطعی خواهد بود."