.
.
.

احمد رهدار: دولت روحانی از مورد «تجاوز خشن» قرار گرفتن خوشش می آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد رهدار از پژوهشگران حوزه علمیه قم می‌گوید که دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، دارای «مازوخیسم سیاسی» است و این دولت را به فردی توصیف کرد که به خاطر قرار گرفتن در معرض «تجاوز خشن»، میلش به «عمل جنسی» بیشتر می‌شود.

به گزارش سایت تابناک نزدیک به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، احمد رهدار گفته دولت روحانی در حوزه سیاست خارجی گرفتار نوعی «مازوخیسم سیاسی» شده است.

رهدار افزوده است: «در حالی که طرف فرادست فشار‌ها و تحریم‌های بیشتری پیاده می‌کند، میل به اعتدال، گفتگو و مذاکره در طرف فرودست یعنی دولت ما بیشتر و شدیدتر» شده است.

وی این رفتار دولت را «مازوخیسم سیاسی» دانسته و گفته «در یک رابطه جنسی، شخص فرودست در حالی که همواره و به صورت روز افزون مورد تجاوز خشن‌تر شخص فرادست قرار می گیرد، به همین میزان میل به عمل جنسی در او بیشتر می‌شود».

این پژوهشگر حوزه علمیه قم، با انتقاد از سیاست خارجی دولت روحانی است، نیز گفت که «اعتدال یک‌طرفه» در عرصه‌های بین‌المللی «محکوم به شکست است».

وی افزود: «دولت روحانی در حوزه سیاست خارجی عملکرد ضعیفی دارد و استفاده دولت از واژه اعتدال در حوزه سیاست خارجی رویکرد صحیحی نیست».

رهدار اضافه کرد: «اعتدال در سیاست خارجی زمانی جواب می‌دهد که طرف شما هم اراده‌ای برای اعتدال داشته باشد».

طی ماه‌های اخیر، حملات اصولگرایان ایران به دولت حسن روحانی به خاطر توافق هسته‌ای شدت یافته است، از جمله علی خامنه‌ای رهبر این کشور که غرب را به «بد عهدی» متهم می‌کند.

پیش از این سعید قاسمی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، برجام یا همان توافق هسته‌ای را، یکی از نکبت‌بارترین و ذلت بارترین طرح‌های جمهوری اسلامی توصیف کرده بود.