.
.
.

سخنگوی روحانیت مبارز: محاکمه موسوی و کروبی به نفع نظام نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران، از تشکل‌های اصولگرای جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید از آن جایی که بازتاب محاکمه میرحسین موسوی و مهدی کروبی به نفع نظام نیست بهتر است که آنها محاکمه نشوند.

به گزارش ایلنا مصباحی مقدم، چهارشنه ۳۱ اوت در نشستی خبری درباره موسوی و کروبی گفت: «محاکمه بدون پشیمانی آنها محکومیتشان را سنگین می‌کند. از طرفی اجرای این محکومیت هم به صلاح نیست. بازتاب داخلی و خارجی آن به نفع نظام نیست».

بنا بر این گزارش، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز افزود: «اگر تجدید نظری از سوی خود آنها صورت گیرد، شاید بشود به صورتی مساله را حل کرد اما آنها طوری رفتار داشتند که گویی بر حق‌ هستند پس بهتر است محاکمه را کنار بگذاریم».

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ ایران، بیش از ۵ سال است بدون محکامه و حکم قضایی، در حبس خانگی به سر می‌برند.

۹ آوریل گذشته مهدی کروبی از رهبران معترضان ایران که در حبس خانگی به سر می‌برد، در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور خواسته که «از حاکمیت مستبد» جمهوری اسلامی بخواهد تا دادگاهش را برگزار کند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران می‌گوید که پرونده میرحسین موسوی و مهدی کروبی، در اختیار شورای عالی امنیت ملی قرار دارد.