.
.
.

مجلس‌خبرگان:هدف پخش فایل صوتی منتظری تضعیف ولایت فقیه وتطهیر«منافقین»است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس خبرگان ایران روز یکشنبه 28 آگوست در واکنش به پخش فایل صوتی آیت الله منتظری درباره قتل‌عام سال 67، این اقدام را به هدف «متزلزل کردن ولایت‌فقیه» و «تطهیر» منافقین (مجاهدین خلق) تلقی کرده و اعدام‌ها را عادلانه خوانده است.

در این بیانیه آمده است: «چندی است که در فضای رسانه‌‌ای سیاسی و پایگاههای خبری، نوار صوتی منتسب به آقای منتظری با تحلیل‌های گوناگون دست به دست می‌شود که مشحون به اغلاط و تحریف‌ها و نبش قبری چالش برانگیز پس از شکست «منافقین» (مجاهدین) است. شاید هنوز هم برای عده‌یی درک تصمیم تاریخی و انقلابی امام در برخورد جدی و بدون مسامحه با مجاهدین در سال 67... دشوار است» .

بیانیه مجلس خبرگان رهبری همچنین آمده است :«شاید هنوز هم برای عده‌ای درک تصمیم تاریخی و انقلابی حضرت امام خمینی در برخورد جدی و بدون مسامحه با منافقین و محاکمه عادلانه سران و برخی اعضای گروهک منافقین در سال 67 و نشان دادن فهم عمیق و دوراندیشانه آن مرد الهی در حفظ نظام اسلامی دشوار باشد. امام در آن برهه حساس، با آن تصمیم به موقع، چشم فتنه را کور نموده و فرصت خودنمایی و فتنه‌گری گروهکی را که دستش تا مرفق، آغشته به خون این ملت مظلوم و زجرکشیده است سلب کردند».

خبرگان در بیانیه‌اش افزود:« شاید بتوان ریشه این‌گونه شیطنتها و تجاهلها را در حقد و حسد نسبت به امام، نظام و تلاش برای تطهیر منافقین (مجاهدین)، تحلیل و ارزیابی کرد. مگر نه این است که منافقین (مجاهدین) با حمایتهای گوناگون استکبار و کشورهای مرتجع هرازگاهی به‌دنبال احیاء وجودشان بوده، روزی در پاریس و... روزی با انتشار اخباری تقطیع شده علیه نظام و رهبری، عرض اندام می‌کنند».

انتشار محتویات یک جلسه، پس از گذشت قریب سه دهه با اهداف شومی صورت می‌پذیرد. آیا جز این است که (می خواهند) از یک سو نظام اسلامی، اصل ولایت فقیه و جایگاه رهبری فقیه عادل در عصر غیبت را در بین مردم و متدینین، متزلزل ساخته و از سوی دیگر (مجاهدین) را با مظلوم نمایی تطهیر نماید.

در بخشی ازبیانیه آمده است: مجلس خبرگان، ضمن محکوم نمودن «منافقین» اقدام سرسپردگان به این گروه در انتشار این نوار صوتی را تقبیح نموده و محضر مردم فهیم و آگاه به‌ویژه جوانان عزیز... معروض می‌دارد که «منافقین» (مجاهدین) با این‌گونه تلاش‌های مذبوحانه برای لکه‌دار کردن امام و نظام.. راه به جایی نبرده و ذره‌ای از اعتقاد راسخ شما به راه امام و انقلاب کاسته نخواهد شد.

مجلس خبرگان ایران در این بیانیه در حالی از عادلانه بودن آن اعدام‌ها و محاکمه‌ها سخن می گوید، که تاکنون هیچ کدام از اعضای «هیئت مرگ » در باره عادلانه بودن اعدام ها اظهار نظری نکردند .همچنین در فایل صوتی آیت الله منتظری و حتی فتوای خمینی هیچ اشاره به محاکمه قربانیان نشده است.