.
.
.

خواهر ستار بهشتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شامگاه جمعه ۵ شهریور ماه، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، ضمن ممانعت از برگزاری مراسم سالگرد تولد ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس مقتول ایرانی، خواهر او را بازداشت کردند.

به گزارش برخی از منابع خبری ایران از جمله سایت «سحام نیوز» نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معتراضان، سحر بهشتى که به همراه همسرش براى تحویل گرفتن کیک تولد ستار بهشتى جلوى در منزل حاضر شده بود، توسط ماموران امنیتی، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، مصطفى اسلامى همسر سحر بهشتى نیز به همراه همسرش بازداشت شد اما ساعاتی بعد آزاد شد.

تا لحظه نوشتن این گزارش، ماموران امنیتی از آزادى سحر بهشتى ممانعت به عمل آورده و اعلام کرده‌اند وى باید به دادسرا منتقل شود.

گوهر عشقى مادر ستار و سحر بهشتی مى‌گوید: «داماد و دخترم را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و دلیل بازداشت را هم اعلام نکردند.»

خانواده بهشتی طی فراخوان عمومی اعلام کرده بودند که می‌خواهند روز جمعه، مراسم سالگرد تولد فرزندشان را در منزل خود برگزار کنند.

آن‌ها از مردم خواسته بودند که در این مراسم حضور به یابند، اما ماموران امنیتی از برگزاری این مراسم جلوگیری کردند..

ستار بهشتی کارگر و وبلاگ‌نویس ایرانی بود که در تاریخ ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس امنیت سایبری ایران (فتا) دستگیر شد. او به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه‌ اجتماعی و فیس بوک» بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

او اما و براثر آسیب‌های ناشی از شکنجه در طول بازداشت، جان خود را از دست داد. با پیگیری‌های گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی پرونده‌ قضایی برای مرگ وبلاگ‌نویس جوان تشکیل شد و دادگاه در نهایت ضمن «شبه‌عمد» تشخیص دادن قتل، یک مامور نیروی انتظامی را به سه سال حبس محکوم کرد.

در سال‌های گذشته گوهر عشقی همواره تلاش داشته تا مانع فراموش شدن موضوع قتل پسرش در هنگام بازداشت شود. او در تهران با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز دیدار کرد.