فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر ارشاد: امام جمعه مشهد عامل اصلی لغو کنسرت‌ها در خراسان رضوی است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفته که امام جمعه مشهد عامل اصلی لغو کنسرتها در خراسان رضوی است.

  به گزارش خبرگزاری فارس، علی جنتی صبح امروز در جمع تعدادی از خبرنگاراندر اردبیل در مورد لغو کنسرت‌های موسیقی در کشور اظهار کرد: “دیدگاه ما شفاف و روشن است چرا که معتقدیم وظیفه اصلی وزارت ارشاد صدور مجوز برای کل اجراهای صحنه‌ای همچون موسیقی، تئاتر و نمایش است و هیچ کس جای دیگری نمی‌تواند برای این مجوزها محدودیت ایجاد کند”.

  جنتی افزود: “این کار با نام اقدام پیشگیرانه انجام می‌شود که بنده با معاونان قوه قضاییه مکاتباتی را داشتم و اعلام کردیم نیازی به این اقدامات پیشگیرانه نیست”.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: “عامل اصلی لغو کنسرت‌ها در مشهد امام جمعه این شهر است که اجازه نمی‌دهد حتی کنسرت‌های سنتی و محلی نیز برگزار شود”.

  جنتی یادآور شد: “استدلال آنها این است که در داخل سالن‌های برگزاری کنسرت برخی حرکات و اقداماتی از سوی تماشاگران به مانند رقص در سالن‌ها انجام می‌شود که اعلام شده است مسؤول تامین امنیت بیرون از سالن بر عهده نیروی انتظامی است و داخل سالن بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که ما وظیفه خودمان را قطعا درست و دقیق انجام می‌دهیم”.

  وی ادامه داد: “ما کنسرت‌های موسیقی سنتی بسیار خوبی را در کشور در حال اجرا داریم و البته موسیقی‌های پاپ خیلی خوبی در کشور وجود دارد که سعی داریم از این موسیقی‌ها و خوانندگان حمایت کنیم”.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: “هدف این هنرمندان این است که با آثار برجسته و منتخب خود نشاط و شور و حال خاصی را در جامعه به وجود آورند که امیدواریم با همکاری دستگاه قضایی کلیه برنامه‌های موسیقی و کنسرت‌ها به شکل مطلوب اجرا شود”.

  جنتی در مورد لغو کنسرت‌ها برای همیشه در مشهد گفت: “۱۱ سال است که در مشهد کنسرت موسیقی اجرا نمی‌شود و ما خواستیم این کنسرت‌ها را برگزار کنیم اما امام جمعه مشهد مانع اصلی در این زمینه است”.

  تبلیغات