فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لاریجانی از ادامه پرواز هواپیماهای روسی از همدان خبر داد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ایران در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان تهران برای بررسی موضوع استفاده هواپیماهای روسی از پایگاه هوایی همدان گفت که این پروازها متوقف نشده و در عین حال تاکید کرد که هیچ پایگاهی به کسی داده نشده است.

  او که در جلسه غیرعلنی پارلمان ایران سخن می‌گفت با بیان این که "ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم متحد هستند" با اشاره به پایگاه نوژه گفت که این پایگاه تنها برای سوخت گیری است و "سالبه به انتفای موضوع است" (سخن از تاثیر یا لازمه‌ امری که دیگر وجود ندارد و در نتیجه سودی از سخن درباره‌اش متصور نیست).

  ایران و سوریه همه مخالفان بشار اسد متحد تهران در سوریه را تروریست می‌نامند.

  به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود صادقی نماینده تهران در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در تذکری گفت: در جلسه گذشته 20 نماینده مجلس تقاضای برگزاری جلسه غیرعلنی با حضور مسوولان ذی ربط برای پاسخ گویی به موضوع پایگاه همدان داشتند، این تقاضا در مورد این بود که ایران پایگاه های خود را در اختیار قدرت های جهان قرار می‌دهد.

  او گفت: این تقاضا همچنین برای هماهنگی و هم افزایی بیشتر بین قوا بود که تقدیم هیات رییسه مجلس شد ولی تاکنونی پاسخی به این درخواست داده نشده است.

  نماینده تهران در مجلس یادآور شد: به رغم این که پرواز این قدرت جهانی متوقف شده است، ولی تقاضای ما هنوز پابرجاست و تقاضای بررسی این موضوع را در جلسه غیرعلنی داریم.

  درخواست نمایندگان بررسی می‌شود

  به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی ایران علی لاریجانی رییس مجلس شورای این کشور نیز در پاسخ به این تذکر گفت: این پروازها متوقف نشده است.

  وی در ادامه گفت که ایران و روسیه در مبارزه با آنچه "تروریسم" قلمداد کرد، متحد هستند و آن را به سود "مسلمانان منطقه" قلمداد کرد وافزود:" تاکید می کنم هیچ پایگاهی به کسی داده نشده است و این پایگاه برای سوخت گیری است و «سالبه به انتفای موضوع» است."

  رییس مجلس شورای ایران تصریح کرد: البته اگر نمایندگان در این راستا تقاضایی دارند ما آن را بررسی می‌کنیم.

  مقامات ايرانی اظهارات متناقضی درباره استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه ارایه کرده‌اند لاریجانی در حالی می‌گوید پرواز هواپیماهای روسی از این گایگاه ادامه دارد که دیروز بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در نخستین نشست خبری خود از پایان یافتن استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه در همدان خبر داده بود.

  لاریجانی که امروز سه‌شنبه در جلسه پیش از دستور سخن می‌گفت نسبت به سخنان وزیر دفاع در مورد طرح موضوع حضور هواپیماهای روسی در پایگاه نوژه هم واکنش نشان داده بود.

  سه روز پیش، سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع ایران ، در مورد طرح موضوع استفاده از پایگاه نوژه توسط هواپیماهای روسی در مجلس گفت که استفاده هواپیماهای روسیه از یک پایگاه هوایی در خاک ایران در راستای همکاری‌های سه جانبه روسیه، جمهوری اسلامی و سوریه است و با مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته و "ارتباطی به مجلس ندارد."

  وی از روسیه نیز به خاطر افشای خبر استفاده از پایگاه هوایی نوژه در همدان انتقاد کرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران