فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: اوباما درباره آزادی زندانیان آمریکایی از ایران به ما دروغ گفت

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  دونالد ترامپ نامزد حزب‌ جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور را به دروغگویی درباره توافق درباره آزادی زندانیان آمریکایی از ایران متهم کرد.

  به گزارش سایت بوستون هرالد، دونالد ترامپ، پنج‌شنبه ۱۸ اوت دولت آمریکا را به باج‌دهی به ایران و دروغگویی در مسأله آزادی زندانیان آمریکایی از ایران متهم کرد.

  بنا بر این گزارش، ترامپ که در یک تجمع انتخاباتی در شارلوت کارولینای شمالی صحبت می‌کرد، گفت: «بیانیه وزارت امور خارجه نشان می‌دهد که رئیس‌جمهوری اوباما در مورد۴۰۰ میلیون دلاری که نقدا به ایران فرستاده شد، دروغ گفته است. او گفته که این پول بابت آزادی گروگان‌ها نبوده، اما بوده است.»

  وی افزود: «او گفت که ما باج نمی‌دهیم، اما او این کار را کرد. او علنا با وقاحت تمام در مورد گروگان‌ها دروغ گفت، درست مثل دروغ‌هایی که در مورد طرح خدمات درمانی‌اش گفت. اوباما با این کارش، خطر ربوده شدن هر آمریکایی‌ای که به خارج می‌رود، از جمله نیروهای نظامی را افزایش داده است. هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات‌ آمریکا در انتخابات) معمار سیاست اوباما در قبال ایران است. همین خود دلیل دیگری است، مبنی بر اینکه او هرگز نباید رئیس‌جمهوری شود.»

  وزارت خارجه آمریکا تائید کرده است که۴۰۰ میلیون دلار از این مبلغ نقدا و پس از خروج زندانیان آمریکایی از ایران، تسویه شده است.

  ۱۶ ژانویه گذشته، تهران ۴ ایرانی-آمریکایی را بر پایه توافق تبادل زندانیان با واشینگتن آزاد کرد. جیسن رضائیان مدیر دفتر روزنامه «واشینگتن پست» در تهران که ژوئیه سال ۲۰۱۴ بازداشت شده و به جاسوسی متهم شده بود، یکی از آن‌ها بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران